Zažijte to nejlepší z Itálie!
Úvodní stránka Blog Zažijte to nejlepší z Itálie!

Zažijte to nejlepší z Itálie!

Procestujte nádherné kouty Itálie a poznejte všechna tajemství, která skrývá! Od poutavé historie až po krásnou přírodu – budete koukat, jak vás dokáže tato země překvapit a naprosto okouzlit! Pojďte se s námi podívat, co vás může čekat na zájezdu napříč Itálií.

Historie na každém kroku

Jestli se chcete přenést do antiky a naplno nasát její atmosféru, to se vám podaří v Římě.  Uvidíte ty nejznámější pamětihodnosti jako proslulé Koloseum, které bylo kdysi středobodem gladiátorských zápasů, a v jeho blízkosti hned leží centrum kdysi antického Říma Forum Romanum. Kromě toto navštívíte také legendární antický chrám Pantheon, Fontánu di Trevi a mnoho dalšího. Není to ale jen antika, tohle město v sobě skrývá stopy po renesanci i baroku.

Toskánská diva – Florencie

Toskánsko je italským regionem, který na vás zapůsobí svým typickým a neopakovatelným kouzlem. Vydáte se do centra toskánské metropole – Florencie. Během prohlídky města shlédnete náměstí S. Lorenzo se stejnojmennou bazilikou, katedrálu S. Maria del Fiore, náměstí Signoria s otevřenou galerií soch, radnici Palazzo Vecchio nebo třeba klášterní komplex S. Croce a most Ponte Vecchio. Pokud budete mít chuť, můžete zajít na prohlídku jedné ze známých galerií – např. Uffizi, Accademia, Pitti.

Dechberoucí Lago di Garda

Přemístíte se k nádhernému jezeru Lago di Garda. Prohlédnete si také blízké městečko Malcesine, kde můžete vyjet lanovkou na nejvyšší horu Monte Baldo vysokou 2 218 m n. m. Odtud se naskýtají nádherné výhledy na samotné jezero. Podél břehu se dostanete na jižní část jezera k poloostrovu Sirmione, který si dle libosti prohlédnete.

Na moment pocítíte sílu lásky Romea a Julie – krátce navštívíte romantickou Veronu. Uvidíte třeba Arenu di Verona nebo slavný Juliin balkón.

Benátky, plovoucí město

Příjemná plavba lodí vás přesune do centra Benátek, které se rozkládají na ostrovech. Na náměstí Svatého Marka uvidíte hned několik dominant – například Dóžecí palác a úchvatnou baziliku San Marco. 

V srdci města se nachází také jeho nejstarší most  Ponte di Rialto, který vede přes Canal Grande. Budete mít jedinečnou příležitost projet se na gondole. Odpočinete si také na krásné písčité pláži na ostrově Lido. Užijete si procházky po pláži nebo posedíte na výborné italské kávě.

A to je jen zlomek toho, co vám můžete putování Itálií nabídnout. Láká vás objevovat její krásy? Pojďte omrknout náš zájezd!