Zažijte hýření barev na Keukenhofu 2020
Úvodní stránka Blog Zažijte hýření barev na Keukenhofu 2020

Zažijte hýření barev na Keukenhofu 2020

Milujete pohled na kvetoucí zahradu nebo jste vášnivý pěstitel? Přivoňte si k více než 7 milionům tulipánů, narcisů a hyacintů v „zahradě Evropy“.

Více než 7 milionů ručně sázených květin

Keukenhof, který leží na pomezí Amsterdamu a Haagu, patří k největším květinovým parkům Evropy. Na více než 32 hektarech půdy ročně vykvete 4,5 milionu ručně sázených tulipánů a přes 2,5 milionu narcisů, hyacintů, krokusů a lilií. Z Prahy dojedete autobusem k branám parku přibližně za 10 hodin.

Téma parku pro rok 2020: World of Colours

Co rok, to jiné téma. A tématem roku 2020 se stalo Svět barev. Název vypovídá za vše. Užijte si zahrady plné jasných, zářivých a uklidňujících barev, které vás naplní tou správnou energií. Červená, žlutá, oranžová, růžová a další - čeká na vás doslova "výbuch barev".

Květinová show, hýření barev i atrakce pro nejmenší

Kromě krásy kvetoucích záhonů a tisíců barev květin láká park návštěvníky i dalšími atrakcemi.

 • Nechte se unést příběhy tulipánů, které vypráví výstava v pavilonu Juliana. Dozvíte se i užitečné rady a tipy od odborníků, které využijete ve vlastní zahrádce.
 • Inspirujte se tematicky zaměřenými zahradami roku 2020. Květiny a barvy po celém světě patří k oslavám a rituálům. Každá kultura je využívá zvláštním způsobem. Objevte sílu barev v Keukenhofu, nejbarevnější jarní zahradě na světě!
 • Zúčastněte se jedinečné květinové show, na které více než 500 pěstitelů a aranžérů vystavuje své květiny a řezané vazby. Květinový průvod se bude konat ve dnech 25. - 26. dubna 2020.
 • Vystoupejte na vršek tradičního větrného mlýna, který najdete na severním rohu zahrady. Rozhlédněte se kolem sebe. Uchvátí vás výhled na barevná tulipánová pole.
 • Chcete si chvíli odpočinout a dobít baterky? Usedněte na trávník pod jeden z 2 500 stromů, zavřete oči a vychutnejte si jedinečný kontakt s přírodou.
 • Během procházky 15kilometrovými pěšinkami určitě narazíte na historicky oblečené zaměstnance, kteří podtrhují tradiční atmosféru místa.
 • Park myslí i na nejmenší. Děti si uvážou vlastní kytici a pomazlí se se zvířaty v místní ZOO. Najdete tu řadu dětských hřišť, prolézaček a lanovou dráhu.
 • Co dělat ve chvíli, kdy vás zastihne nepřízeň počasí? Zamiřte k jedné z 20 interiérových výstav lilií a orchidejí.

 

“Téma parku se každoročně mění, a proto je vždy překvapením, co vás čeká. V Keukenhofu spatříte neuvěřitelné množství tulipánů, hyacintů, narcisů a mnoho dalších květin, ze kterých jsou tvořeny dechberoucí obrazce. Procházka parkem a odpočinek v zahradách je zároveň balzámem pro duši. Park nabízí spoustu zajímavých míst, atrakcí, trhů
a vystoupení. Je to jedinečný a nádherný zážitek pro celou rodinu,“ shrnula návštěvu Keukenhofu naše průvodkyně Milena Horáková.

Zapamatujte si: nejdůležitější informace pro návštěvníky

 • Brány parku se otevírají od 21. března do 10. května.
 • Park je denně přístupný od 8:00 do 19:30. Pokladna zavírá vždy v 18:00.
 • Dospělí platí za vstup 19 €, děti od 4 do 17 let jen 9 €. Děti do 4 let mají vstup zdarma.
 • Na celém území parku můžete využívat bezplatnou WiFi.
 • Na pokladně nebo na informacích si vyzvedněte mapu, která vám usnadní pohyb v parku.
 • Park povoluje domácí mazlíčky na vodítku.

Spojte návštěvu Keukenhofu s poznáváním Holandska a přilehlých zemí

Rádi byste se podívali do nejrozkvetlejšího parku Evropy? Využijte příležitosti jeho návštěvy a poznejte Amsterdam a jeho přilehlé státy. Těšte se na večerní projížďku lodí po místních kanálech a na ochutnávku vyhlášených holandských sýrů. Nevynechejte ani návštěvu tradičních větrných mlýnů.

Inspirujte se poznávacími zájezdy do Keukenhofu a Amsterdamu, u kterých nemusíte mít strach, že se nedomluvíte. Zájezdem vás s námi vždy provede český průvodce.