Začněte novou zimní tradici - Vánoční zájezd
Úvodní stránka Blog Začněte novou zimní tradici - Vánoční zájezd

Začněte novou zimní tradici - Vánoční zájezd

Připravte se letos na Vánoce jinak. Namísto shonu a stresu nasajte pravou sváteční atmosféru na nejkrásnějších evropských adventních trzích.

Určitě si říkáte, že je na plánování Vánoc ještě příliš brzy. Vzpomeňte si ale, jak strašně rychle uteklo třeba letošní léto. Čas letí jako splašený a adventní období bude za chvíli klepat na dveře. Připravte se na něj letos s předstihem a utečte před vánočním shonem a stresem na zimní dovolenou. Užijete si poznávání těch nejkrásnějších evropských měst i procházky po adventních trzích.

Namísto obrovských obchodních domů krásně osvětlené stánky s nádhernými řemeslnými výrobky. Namísto každoročního sledování pohádek výhledy na ty nejznámější památky. A namísto stresujícího plánování jen odpočinek a vánoční pohoda. Právě tak bude vypadat váš advent, pokud se s námi vydáte na zimní dovolenou.

Odskočte si na chvíli na vánoční trhy

Chcete si užít trochu času pro sebe, ale brzy se zase zapojit do domácího předvánočního mumraje? Vyrazte na jednodenní adventní zájezd. Nasajete vánoční atmosféru a domů se vrátíte nabití novou energií. Letos vás vezmeme na otočku do Vídně, Krakova nebo Ženevy.

Proslulé Vídeňské trhy zná v Česku snad každý. Centrum města při nich vypadá jako z pohádky. Nasvícené budovy a stánky tu  ukrývají spoustu dobrot. Třeba známý punč, ale také sachr dort nebo skvělé grilované klobásy. Jako vzpomínku si navíc domů můžete odvézt oblíbené hrnečky, nebo cokoliv jiného, co vás u místních prodejců zaujme.

Trochu ve stínu vídeňských stojí vánoční trhy v Krakově. Polské město plné historie ale v zimě opravdu stojí za návštěvu. Nabízí neokoukané prostředí, nevšední atmosféru a originální vánoční dárky, které jinde nenajdete. Trochu jiný je pak Vánoční zájezd do Ženevy. Z pohledu na Ženevské jezero obklopené zasněženými vrcholky Alp se vám zatají dech. A když se do vás pustí zima, zachrání vás vyhlášená švýcarská horká čokoláda. V zimě ji tu mají na každém rohu.

Zapomeňte na všechny starosti

Co takhle hodit letos před Vánoci vše na chvíli za hlavu, a dopřát si trochu pohody a odpočinku? Rádi vám s tím pomůžeme. Stačí si vybrat některou z našich vícedenních zimních dovolených, které vám pomohou utéct před stresem i nervozitou a zároveň vám připomenou, proč jsou Vánoce snad tím nejkrásnějším obdobím v roce.

Jedním z měst, které umí vánoční nálady využít na maximum, je Paříž. Vy si sváteční Paříž prohlédnete na vlastní oči z Eiffelovy věže, a projdete se i po jejích dalších ikonických památkách. Advent je také skvělou příležití pro ochutnávku pařížských dobrot, například makrónek. Při zájezdu se podíváte také do nedalekého Disneylandu, kde na Vás čekají skutečně pohádkové Vánoce.

Ráději byste si před Vánoci pořádně odpočinuli? Pojeďte s námi do Budapešti a užijte si jedinečné spojení termálních lázní a adventních trhů. První den vás čekají vánočně vyzdobené krásy Budapešti a večerní návštěva trhů, druhý si užijete pořádné zimní wellness v lázních s termální vodou. Nezní takhle ideální zimní dovolená?

Užijte si letos kouzelné Vánoce

Vánoce jsou obdobím kouzel a zázraků, vyjeďte jim letos naproti. Vyrazte do Londýna, kde si kouzel užijete ještě opravdu dosyta. Kromě nazdobených památek totiž navštívíte také vánočně vyzdobené ateliéry filmů o mladém čaroději Harry Poterovi. Jak asi slaví Vánoce kouzelníci? Druhý den na vás už budou čekat krásy opravdového Londýna. Ten si prohlídnete z paluby lodě i při pěší procházce. Je to krása, ale raději se dobře oblečte.

Chcete si užít vánoční dovolenou někde, kde si ji ještě nikdo z vašich známých neužil? Vyrazte s námi o adventu do Slovinska a Chorvatska. V moři se sice nevykoupete, zato ale uvidíte vánoční Lublaň a Záhřeb, jehož trhy byly několikrát oceněny jako nejkrásnější v Evropě. Ty lublaňské vás pak okouzlí svou pohodovou atmosférou, která ve vás znovu probudí chuť slavit Vánoce.

Dočetli jste až sem, a žádná vánoční dovolená vás nezaujala? Nezoufejte. Na našich stránkách najdete mnoho dalších zimních a vánočních zájezdů, které vás určitě okouzlí. Stačí se podívat!