Za zábavou do pohádkového Disneylandu
Úvodní stránka Blog Za zábavou do pohádkového Disneylandu

Za zábavou do pohádkového Disneylandu

Splňte si své sny, za kterými nemusíte jezdit daleko! Pařížský Disneyland vás znovu přenese do dětských let a společně se svými dětmi si užijete nezapomenutelné chvilky v kouzelném světě Walta Disneyho!

Ráj splněných snů a fantazie

V tomto zábavním parku máte pocit, jako byste se ocitli v magické zemi, která skrývá mnohá tajemství, nabízí spoustu zábavy a po hlavě vás vrhne do dobrodružství. Každá vaše fantazie se zkrátka stává realitou! A právě tohle poznáte ve dvou částech, do kterých je Disneyland rozdělen – v Disneyland Parku a ve Walt Disney Studios Parku.

Disneyland Park funguje již od roku 1992 a rozkládá se kolem zámku, centrálního bodu parku. V areálu se nachází pět tematických lokalit a každá z nich na vás zapůsobí svým typickým půvabem.

Walt Disney Studios Park své brány otevřel až v roce 2002 a tematicky se zaměřuje na většinu disneyovských pohádek. Dozvíte se, jak vůbec takové filmy vznikají, prohlédnete si budovy stylizované do filmových ateliérů, nebo můžete shlédnout nejslavnější filmy.

Cesta za dobrodružstvím

Navštívíte dobrodružný ostrov, do kterého se dostane skrze arabské městečko s Aladinem i kouzelnou lampou. Cesta vás zavede do světa Pirátů z Karibiku, kde spatříte pirátkou loď, nebo se projedete po horské dráze Indiana Jonese skrze deštný prales. To prostě musíte zažít.

Země objevů pro malé badatele

V Discoverylandu se zabaví zejména malí vědci, výzkumníci a badatelé. Nejvyhledávanější atrakcí je bezpochyby horská dráha Space Mountain: Mission 2, která vás vystřelí kanónem přímo do vesmíru. Zastřílíte si také laserovými pistolemi obklopeni postavami z filmu Toy Story, projedete se v autech z 50. let, absolvujete let ve vesmíru z hvězdných válek, nebo se podíváte do ponorky kapitána Nema podle románu Julese Verna.

Za indiány a kovboji

Při zastávce ve Frontierlandu (Pohraniční země) pocítíte adrenalin v krvi, protože se podíváte na divoký západ, který je plný kovbojů a indiánů. Tady se nachází nejoblíbenější horská dráha Big Thunder Mountain, ta připomíná velkou červenou skálu.

Právě pařížská verze je nejrychlejší a nejvyšší ze všech existujících (další se nachází v Kalifornii, Tokiu a na Floridě). A určitě nesmíte vynechat indiánskou vesničku inspirovanou příběhem Pocahontas, nebo dům plný duchů, kde si ověříte, jestli máte pro strach uděláno.

Místo, kde ožívá každá představa

  • Jestliže chcete úplně proniknout do světa fantazie, ponořte se do Fantasylandu, který se nachází za Zámkem Šípkové Růženky. Tady si užijí hlavně ti nejmenší!
  • Nejoblíbenější atrakcí je Malý svět, kde poplujete lodičkou kolem zpívajících dětí z celého světa. Společně s Petrem Panem se proletíte z Londýna do Země Nezemě, nakouknete do obydlí Sněhurky, projedete se v otáčejících se čajových šálcích z Alenky v Říši divů a ztratíte se v jejím labyrintu, který končí na hradě Srdcové královny.
  • Nejmenší návštěvníci budou potěšeni, až potkají Mickey Mouse, Minnie, Medvídka Pú a spoustu dalších oblíbených postaviček, se kterými se mohou vyfotit nebo je obejmout! Hrdinové mají svá určitá stanoviště, kde se v danou hodinu objevují. Rozpis časů najdete v letáčcích při vstupu do parku nebo na internetu.
  • Rozhodně stojí za to zůstat v parku až do večerních hodin. Vyvrcholením dne je totiž noční show – promítané představení na Zámku Šípkové Růženky zakončené ohňostrojem. I když za sebou budete mít náročný den, odnesete si dokonalý zážitek!

Spojte návštěvu Disneylandu s poznáváním Paříže

Láká vás řádění v Disneylandu? Neváhejte a spojte výlet s návštěvou mořského světa, vystoupáním na Eiffelovku a plavbou lodí po Seině.

Pokud byste si chtěli poznávaní Paříže prodloužit, přidejte mezi navštívená místa také ZOO s 1 200 zvířaty a botanickou zahradu plnou netradičních rostlin.