Wellness Slovinsko 6. díl: Bioterme
Úvodní stránka Blog Wellness Slovinsko 6. díl: Bioterme

Wellness Slovinsko 6. díl: Bioterme

Ponořte se do termální vody v lázních Bioterme a nechte se hýčkat jednou z mnoha masáží. Příjemné prostředí lázní obklopených krásnou krajinou a vinicemi zpříjemní váš pobyt. Pojďte zjistit, co všechno lázně Bioterme nabízí!

Vznik lázní Bioterme

Lázně Bioterme se nachází v obci Mala Nedelja v severovýchodní části Slovinska a jsou obklopeny malebnou přírodou plnou lesů, kopců a vinic.

V roce 1958 bylo v okolí provedeno několik výzkumných prací, aby se zjistilo, zda se v těchto místech nevyskytuje ropa. Průzkumníci vyvrtali studnu a namísto černého zlato narazili na termální vodu. Studnu nedlouho poté uzavřeli.

Studna byla ale znovu otevřena, a to v roce 1973. Voda o teplotě 42° C vytékala z hloubky 2273 metrů. V tu dobu začaly v její blízkosti práce na prvních betonových bazénech.

Lázně jako takové se začaly rozvíjet až po roce 2002 a v roce 2010 byl otevřen hotel s komplexem bazénů.

Blahodárná termální voda

  • Termální voda v lázních Bioterme pochází ze dvou pramenů vyvěrajících z hloubky 1.500 - 2.200 metrů pod zemí. Voda je krásně čistá, hypertermální, bohatá na sodík, draslík a hydrokarbonáty.
  • Využívá se zejména při nemocech pohybového aparátu, degenerativních onemocnění, revmatismu, léčbě pooperačních stavů, reflexní dystrofii, posílení ochablého svalstva, prevenci osteoporózy a je také vhodná pro vnitřní užití na zklidnění žaludečních obtíží a podporu močových cest.
  • Jako jedna z mála termálních vod je pitná – uklidňuje žaludek a zmírňuje neurologické potíže.

Bohatá nabídka lázní

  • Ponořte se do blahodárné termální vody v tamním termálním parku, který nabízí 9 venkovních a 5 vnitřních bazénů o teplotě 27–38 °C. Čeká na vás také spousta atrakcí jako protiproud, masážní trysky, gejzír nebo třeba divoká řeka.
  • Hýčkat se můžete nechat na jedné z masáží - V nabídce jsou aromatické i klasické masáže a také masáže lávovými kameny. Prohřát se můžete ve finské, bylinné, infračervené nebo turecké sauně. Lázně nabízí také tepidarium.

Kde se ubytovat

  • Pokud hledáte ubytování v místních lázní, zvolte třeba hotel Bioterme, který se v nachází přímo v jejich komplexu. Celý hotelový komplex je zařízený v ekologickém stylu a podporuje tak zelený turismus nezatěžující životní prostředí a pyšní se ekoznačkou Květina.

Výlety po okolí

  • Malebná okolní příroda vybízí především k pěší turistice a výletům na kole. Zaposlouchejte se do zvuků přírody a čerpejte její uklidňující atmosféru.
  • Jen 13 km od lázní leží město Ljutomer, asi 20 km je vzdálené městečko Ptuj plné historie, 28 km od lázní Bioterme pak najdete Jeruzalem Ormož, což je nejlepší vinařská krajina Evropy. A ještě o kousek dále pak čeká druhé největší slovinské město Maribor.