Úvodní stránka Blog Wellness Slovinsko 4. díl: Rimske Toplice

Wellness Slovinsko 4. díl: Rimske Toplice

Vydejte se do jedněch z nejkrásnějších lázní ve Slovinsku. Užijete si pobyt v nádherné a uklidňující přírodě v údolí řeky Savinja a zrelaxujete se v římských lázních.

Lázně uprostřed krásné přírody

Lázeňské městečko Rimske Toplice se rozprostírá v malebném údolí řeky Savinja mezi dvěma kopci. Na místě dnešních lázní byly objeveny mramorové oltáře zasvěcené vílám a římské bohyni zdraví jménem Valetudo. Už staří Římané věděli, že koupání v horké termální vodě a v bazénech se studenou vodou mělo pozitivní účinky na celé tělo i ducha.

První zmínka o lázních pochází už někdy z roku 1486, ale k jejich stálému a aktivnímu využívání došlo až v 19. století. Po roce 1848 totiž Rimske Terme navštívilo spoustu známých osobností, například korunní princezna Victoria z Pruska, Napoleonova sestra, princezna Murat, rakouský spisovatel Franz Grillparzer, srbský spisovatel Vuk Stefanović Karadžić, císař Ferdinand, arcivévoda Johann a mnoho dalších.

Během druhé světové války byly pro veřejnost uzavřeny a byla zde zřízena nemocnice Wermachtu. Až do roku 1991 byl resort řízen Jugoslávskou lidovou armádou. Během tohoto období byly přístupné spíše pro vyšší vrstvu obyvatel, jako byli vojenští důstojníci. Nyní jsou lázně velmi vyhledávané a považovány za jedny za nejkrásnějších ve Slovinsku. Architektonicky jsou totiž kopií římských lázní.

Nejléčivější termální voda ve Slovinsku?

 • Termální voda vyvěrá z hloubky 1000 metrů. Voda z pramene Amalije má teplotu 38,4 °C a voda z Římského pramene má teplotu 36,3 °C.  
 • Voda v Rimskych Toplicích je bohatá na chemické prvky jako je vápník, hořčík, hydrogenuhličitan a další, které pozitivně působí na zdraví vašeho těla. Je tak považována za jednu z nejléčivějších vod ve Slovinsku.
 • Koupele v termální vodě jsou vhodné pro lidi s ortopedickými problémy páteře a kloubů, revmatickými (artritida a artróza), gynekologickými (neplodnost, zotavení po velkých operacích), neurologickými (nervozita, deprese, chronická únava, vegetativní poruchy, zotavení po mrtvici), plicními (chronické problémy horních cest dýchacích) a gastrointestinálními onemocněními, nebo pro lidi nad 50 let, u kterých se vyskytují poruchy orgánů.

Vžijte se do kůže starých Římanů

 • Chcete se cítit jako staří Římané? Rimske Terme vám to umožní! Bazénový komplex ve stylu římských lázní vám poskytne kvalitní relaxaci a odpočinek.
 • V lázních na vás čekají 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními masážními sedadly s teplotou 35 °C. Dokonale si zarelaxujete ve venkovním panoramatickém bazéně, který je spojený s vnitřním bazénem o teplotě 32 °C.
 • Rimske Terme nabízejí také moderní lékařské a rehabilitační centrum Valetudo pojmenované po římské bohyni. Zabývá se léčbou stavů po úrazech a operacích pohybového ústrojí s funkčními nedostatky. Také u neurologických, ortopedických pacientů i při komplexní rehabilitaci zranění (dopravní, sportovní, pracovní úrazy).

Kde se ubytovat?

 • Čistý vzduch a uklidňující prostředí načerpáte v zrekonstruovaném hotelu Zdraviliški dvor, který je ze všech stran obklopen lesy a kopci. Čeká na vás bohatá polopenze a neomezený vstup do římských lázní.

 • Blízko lázeňského městečka Rimske Toplice leží také čtyřhvězdičkový hotel Rimski Dvor. Ochutnejte pitnou vodu z termálního pramene Amalija.

 • Místní lázně si nepochybně zamilujete i ve třetím hotelu Sofijin Dvor. Kromě relaxace v termální vodě prožijete zábavný večer s živou hudbou v Princess Victoria Café.

Výlety po okolí

 • Nádherná příroda a údolí obklopené lesnatými kopci vybízí k procházkám a výletům na kole. Užijete si tichou přírodu daleko od ruchu velkoměsta.
 • Necelou hodinku od hotelu leží park Kozjansko, kde se střetávají kopce i zalesněné roviny. V okolí najdete spoustu hradů, kostelů i zámků. Park je protkaný turistickými a cyklistickými stezkami.
 • Co nesmíte při návštěvě Slovinska vynechat? Hlavní město Lublaň! Dostanete se sem zhruba za hodinku jízdy autem. Projděte se po promenádě u řeky a vychutnejte si místní atmosféru v jedné z mnoha kaváren.
 • Líbit se vám bude také ve městě Celje, které je třetím největším městem a zároveň centrem tradičního slovinského regionu Štýrsko. Hlavní dominantou je celjský hrad, zachovalá zřícenina s romantickými výhledy z pohádkového cimbuří. A zhruba 10 minut od města leží malebné Šmartynské jezero, které nadchne milovníky přírody.

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám