Wellness: Proč v zimě do lázní a kam
Úvodní stránka Blog Wellness: Proč v zimě do lázní a kam

Wellness: Proč v zimě do lázní a kam

Venku mrzne až praští a vy si užíváte pohody ve vířivé vaně, sauně nebo třeba na masáži. Jestli se vám taková představa líbí, pak vězte, že je ještě více důvodů, proč jet na wellness pobyt právě na podzim a v zimě.

Dopřejte duši i tělu odpočinek

  • Do lázní už dávno nejezdí jen hosté trpící nějakým onemocněním. Stále více návštěvníků jezdí do wellness dopřát si odpočinek nejen pro tělo, ale i pro mysl. V zimním období se můžete kochat pohledem na zasněženou krajinu z vyhřívaných bazénů nebo Whirlpool, dopřávat si nejrůznější druhy masáží, relaxovat v saunovém světě a vychutnávat si výtečné jídlo.
  • Pokud jste sportovci, nadšení lyžaři nebo předvádíte různé kousky na snowbordu a chcete si užít lenošení až po sportovním výkonu, můžete vybírat hned z několika lázeňských komplexů třeba v polských Krkonoších nebo Tatrách na Slovensku, u kterých budete mít sjezdovku na dosah. Co může být příjemnějšího, než se po celodenním řádění ve sněhu ponořit do bublinkové koupele a dopřát svalům potřebnou relaxaci?
  • Mimo hlavní sezónu seženete ubytování oproti létu většinou levněji a počet lázeňských hostů je ve srovnání s létem také nižší. Pokud tedy tápete, co dát své drahé polovičce k Vánocům, Valentýnu, narozeninám nebo jen tak pro radost, romantický pobyt ve wellness, kdy budete mít čas jen pro vás dva, určitě potěší.
  • Autobusem se s námi dostanete třeba jen na prodloužený víkend do několika destinací. Po celou dobu pobytu vám bude k dispozici delegát, na kterého se můžete kdykoli obrátit, například pokud budete chtít doporučit nějaký výlet do okolí nebo dobrou restauraci. V hotelech budete mít zajištěnou polopenzi formou bohatých bufetových stolů, kde si naservírujete, co hrdo ráčí. Samozřejmě můžete zavítat do hotelové restaurace a ochutnat místní speciality i mezinárodní pokrmy. Kam to tedy bude?

Na sever Maďarska

V městečku Bük stojí tříhvězdičkový hotel Répce, který disponuje léčivou termální vodou o teplotě 32-38°C, která vás v chladných dnech krásně prohřeje. Répce leží hned vedle lázní Bük, se kterými je hotel přímo propojen vyhřívanou chodbou. Lázně jsou celosvětově známé a se svými 14 ha jsou druhými největšími v Maďarsku, kde najdete termální bazény i plavecký bazén s teplotou kolem 24°C.

Užívat si můžete pobytu ve vířivce, ale dopřát si můžete i bublinkovou koupel nebo relaxaci v saunovém světě. V nabídce je také léčebné centrum, ve kterém je možno mimo jiné zkusit hydroterapii, jejíž léčebné účinky znali již staří Egypťané nebo fyzikální a kyslíkovou terapii, která oddaluje projevy stárnutí. Do lázní vyrazte ve dvou nebo i s dětmi, které si zde užijí zábavu v dětském bazénu s atrakcemi nebo v bazénu s vlnobitím.

Do nejmenšího maďarského města Zalakaros

Lázně v městečku Zalakaros jsou jedinečné tím, že pro své léčebné kúry využívají blahodárné termální vody pocházející z hloubky 2000 m, která obsahuje chloridy, jód, síru, draslík, hořčík, železo a další pro tělo důležité látky. Obzvláště prospěšná je zdejší voda pro pohybové ústrojí.

Ubytujete se ve čtyřhvězdičkovém hotelu Karos Spa, který nabízí zábavní a sportovní programy pro děti i dospělé nebo čtyřhvězdičkovém hotelu Park Inn&Spa. Stejně tak tady najdete celý vodní svět s tobogány a děti zabaví animační programy.

V obou hotelech si můžete dopřát klasické wellness v podobě uvolňujících masáží, aromatických koupelí, saun a jiných požitků.

Do lázeňského městečka Sárvár

Maďarské městečko Sárvár je oblíbené mezi turisty pro své léčivé prameny. Čtyřhvězdičkový Hotel Park Inn je přímo propojený s lázněmi Sárvár vyhřívaným tunelem, který vám usnadní přechod z hotelu do rozsáhlého wellness.

Lázně ukrývají 15 termálních bazénů, plavecký bazén i bazén s vlnobitím. V zážitkových bazénech si užijete zábavu na skluzavkách a tobogánech a dobře vám jistě udělají luxusní masáže. Ani ve městě se nudit nebudete. Kromě kaváren a restaurací se můžete podívat k zámku Nádasdy-vár, který je symbolem města.

Do termálů ve Velkém Mederu

Slovenské městečko Velký Meder je neodmyslitelně spojené s termálními prameny, za kterými se sjíždějí hosté z širokého okolí. Celý areál lázní Thermal Corvinus leží v klidném prostředí lesoparku, kde najdete bazény s geotermální vodou o teplotě 25 až 37 °C, pomáhájící řešit problémy pohybového ústrojí.

Ubytovat se můžete třeba ve tříhvězdičkovém hotelu Aqua nebo Thermal Varga, které stojí přímo u lázní. Užívat si budete v termálních i plaveckých bazénech, na tobogánech a dalších atrakcích.

Svezte se s námi na wellness i autobusem

Ať už vyrazíte kamkoli, jisté je, že se z vaší dovolené vrátíte odpočatí a plní energie. Pokud se rádi necháte hýčkat, podívejte se na naši nabídku wellness pobytů.