Úvodní stránka Blog Vánoční trhy ve Veroně

Vánoční trhy ve Veroně

Do Verony se jezdí hlavně kvůli jejím historickým památkám, tj. po stopách Romea a Julie, nebo na operní představení do zdejšího kolosea.

Avšak ve Veroně se každoročně konají také jedny z nejznámějších a nejpopulárnějších vánočních trhů v Itálii. Letos začaly už 17. listopadu a potrvají až do 26. prosince. 

Kromě tradičních míst, kterými jsou Piazza dei Signori a Cortile Mercato Vecchio se v roce 2017 konají i na Piazza San Zeno, Castel San Pietro a na Piazza Indipendenza. Mají se tak zviditelnit i méně známé a méně navštěvované části města.

Charakteristické pro veronské vánoční trhy jsou dřevěné domečky typické pro Christkindlmarkt v Norimberku. Vypadají jako malý kousek Bavorska přenesený do Itálie. Na trzích je kolem 60 vystavovatelů. Nalezneme tady nápady na dárky, vánoční dekorace, tradiční kulinářské speciality a místní produkty. Těmi jsou především svařené víno a různé pikantní lahůdky.

Vánoční trhy tak ještě více podtrhují fascinující atmosféru Verony. Ale Verona není nádherná jen v období Vánoc. Co se do Verony vydat na Valentýna?