Úvodní stránka Blog Turistika ve Štýrsku

Turistika ve Štýrsku

Kdo má rád turistiku, tak toto místo ve Štýrsku určitě nesmí vynechat. Nachází se cca 40 km od Grazu.

Kdo má rád turistiku, tak toto místo ve Štýrsku určitě nesmí vynechat. Nachází se cca 40 km od Grazu.

Štýrsko je spolková země na jihovýchodě Rakouska. Velká část území je pokryta nádhernou horskou krajinou, protkanou mnoha údolími s četnými jezery, hlubokými lesy, loukami a pastvinami. Oblast Štýrska je vzhledem ke značnému množství zalesněných ploch často nazývána „zelené srdce Rakouska" či „zelené markrabství" a je pro svou přírodní krásu hojně vyhledávána turisty.

Původ názvu Medvědí soutěsky („Bärenschützklamm") není zcela jasný. Některé zdroje uvádí, že název nemá nic společného s medvědy a je zkomoleninou jistého slovanského výrazu. Podle jiných teorií vzniklo jméno soutěsky naopak právě na základě nálezů kosterních pozůstatků medvěda, jenž se zde v minulosti běžně přirozeně vyskytoval.

Ahoj posilam ďalší blog, prosím o vloženie :

V současné době je možné podniknout skrze Medvědí soutěsku naprosto jedinečný výstup, a to díky důmyslnému komplexu vybudovaných cest. Soutěska je přístupná prostřednictvím stovek dřevěných lávek, žebříků a můstků.

Ve skalnatém kaňonu na vás čeká 164 lávek, žebříků a můstků, které vedou podél tůní a 24 vodopádů. Na konci první části je krásná hospůdka Guter Hirte, kde Vás obslouží stylově oblečená obsluha, která podtrhne atmosféru celé této výpravy.

Za zmínku a další cca 40 minutový výstup určitě stojí procházka k restaraci Steirischer Jockl, kde si můžeme dopřát krátký oddech, potěšit se krásnými výhledy na okolní přírodu nebo si prohlédnout nedaleký dřevěný kostelík Schüsserlbrunn.

A pro ty, kteří toho ještě nemají dost a 800 výškových metrů jim nestačí, můžou podniknout ještě hodinový výstup na horu Hochlantsch. Vápencová hora Hochlantsch je vysoká 1720 m. n. m. a jedná se o nejvyšší horu Štýrské pahorkatiny. Vrchol je snadno rozpoznatelný již z dálky, protože je na něm postaven velký kříž. A pokud se Vám poštěstí, můžeme během túry spatřit i typické obyvatele této oblasti – kozorohy.

Odtud Vás už čeká jen cca 1,5h sestup dolů k jezeru Teichmansee. Zde můžete strávit čas projížďkou na šlapadlech, obdivovat 8m vysokou trojskou krávu postavenou z tisíců dřevěných destiček anebo jen odpočívat na lehátkách.