Úvodní stránka Blog Tradiční vinobraní v Paříži? Víte, kde se koná?

Tradiční vinobraní v Paříži? Víte, kde se koná?

Zpět, tanec a sklenička kvalitního vína v ruce. Tak si můžete užít tradiční vinobraní v Paříži, které se koná, jak jinak, než na Montmartru.

Slavnosti vína se na pařížském kopci konají každoročně druhý říjnový víkend již od roku 1934. Ještě v 16. století se na svazích kopce rozkládaly obrovské vinice, které zdejším obyvatelům poskytovaly hlavní obživu. Jediná do nynější doby existující vinice v Paříži se rozkládá na ploše 2038 metrů čtverečních naproti kabaretu Lapin Agile.

V uličkách kolem baziliky Sacré Coeur jsou od pátečního dopoledne do neděle desítky stánků, ve kterých můžete ochutnávat vína z nejlepších vinařských oblasti z celé Francie od Alsaska přes Burgundsko, údolí Loiry až po oblasti z Provence. Jak je libo-červené, růžové, bílé. Pozor! Nechybí ani zástupci z oblasti Champagne s jedinečným perlivým mokem, pravým šampaňským.

V sobotu odpoledne radnice 18. pařížského obvodu organizuje velký průvod. Tady se představují vinařské a gastronomické společnosti, taneční a artistické skupiny. Vše se slavnostně zakončí pod bazilikou Sacré Coeur.

Víkend to je vždycky velmi náročný. Tisíce lidí proudí mezi stánky a vychutnávající si jedinečné atmosféry a ochutnávají ty nejlepší francouzské delikatesy a vína.

Tak hurá na Montmartre! A vlastně navštívit celou magickou Paříž.

 

Autor článku: Stanislava Šedovičová, průvodce Francie

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k Vám