Toskánsko: Vydejte se za podmanivou krásou a lahodným vínem
Úvodní stránka Blog Toskánsko: Vydejte se za podmanivou krásou a lahodným vínem

Toskánsko: Vydejte se za podmanivou krásou a lahodným vínem

Toskánsko – krajina oplývající podmanivou krásou, klidem, lahodným vínem a jedinečně nádhernou přírodou. Po staletí je považováno za italské centrum kultury, jelikož se v místních městech zrodila věhlasná sláva známých umělců. Toskánsko vás jednoduše chytí za srdce!

Toulejte se voňavou přírodou

Dlouhá a širá krajina porostlá nekonečnými vinicemi až kam oko dohlédne, cypriši i olivovými alejemi je pro Toskánsko typická. Vaše čichové buňky pohladí všudypřítomná vůně různých bylinek, které se skví na každé zahrádce, stejně tak i vůně růží a makchie.

Napříč krajinou uvidíte typické malebné vesničky, které si zachovávají jedinečný italský historický ráz a do místní krajiny jednoznačně pasují, jako by zde stály odjakživa. Pohled na toskánskou krásu se do vás hluboce zaryje.

Vychutnejte si lahodné víno

Jestliže hledáte něco, co je pro Toskánsko tradiční, pak je to bezesporu pěstování vína. Ve vinařské oblasti Chianti, nacházející se mezi Florencií a Sienou, se vyrábí známé stejnojmenné víno, které je považováno za jedno z nejlepších v Itálii. V oblasti Montepulciano zase najdete víno Nobile a v okolí Montalcina věhlasné Brunello.

Florencie – vydejte se po stopách umění

  • Nenajdete místo, kde by na vás tolik sálalo umění z každého koutu jako ve Florencii. Ať vstoupíte kamkoli, dýchne na vás atmosféra doby, kdy se rodila generace geniálních umělců. Florencie je totiž kolébkou renesance, které dala za vznik.
  • Právě během renesance Toskánsko zaznamenalo největší rozkvět. V dějinách se zapsal známý bankéřský rod de Medici, který byl velkým a štědrým mecenášem umění. Zejména jméno Lorenzo de Medici by ve vás mělo vzbudit povědomí.
  • Romantická Florencie je památkami doslova poseta. Mezi nejznámější, které byste měli navštívit, patří dóm, zvonice a baptisterium na náměstí Piazza del Duomo. Opodál můžete obdivovat zvonici na Palazzo Vecchio.
  • Dále za návštěvu stojí kostely Santa Croce a Chiesa di Santa Maria Novella, galerii Uffizi a Museo dell´Opera del Duomo, nebo most Ponte Vecchio, přezdívaný také jako „Most zlatníků“, který spojuje oba břehy řeky Arno. A nakonec vás čekají zahrady Giardini di Boboli, které jsou jako stvořené pro odpočinek.

Ztraťte se ve středověké Sieně

V kontrastu s Florencií stojí město Siena, která si doposud zanechává středověký ráz s mimořádně nádherných kouzlem. Není divu, že patří na seznam památek světového dědictví UNESCO.

Procházejte se v uličkách města, navštivte hlavní náměstí Piazza del Campo, věž Torre del Mangia, katedrálu Duomo di Siena, bývalou nemocnici Ospedale di Santa Maria della Scala, Museo Archeologico se sbírkou etruských artefaktů a mnoho dalších památek, které Siena skrývá. A zážitkem se určitě stanou světoznámé koňské dostihy Palio konající se každý rok.

Poznejte romantické San Gimignano

Hledáte místo, které byste jedinečně zvěčnili na své fotografii? Tak to se vydejte do San Gimignana harmonicky se vypínajícího v toskánské krajině, protože tohle město je neuvěřitelně fotogenické! Středověké věžičky dokreslující siluetu města, úzké a vydlážděné uličky, kavárny a dobré víno – tohle na vás čeká!

Nezapomeňte při prohlídce města navštívit katedrálu La Collegiatta, Palazzo del Popolo, studny na náměstí Piazza della Cistarna a určitě vystoupejte k zřícenině hradu Il Castello, kde si užijete nádhernou vyhlídku na scenerii města.

Co cestou nesmíte minout

  • Není slavnějšího místa než Verona – dějiště lásky Romea a Julie. Podívejte se na slavný Juliin balkon, navštivte třetí největší amfiteátr světa a nasajte romantickou atmosféru, kterou Shakespeare městu vdechnul. Do Verony se zamilujete!
  • Jednou z nejnavštěvovanějších památek je také bezesporu Šikmá věž v Pise na náměstí Zázraků – Campo dei Miracoli. Najdete tady ale i baptisterium, dóm a středověký hřbitov Camposanto.
  • Plavte se na nedaleký ostrov Elba s krásným členitým pobřežím, které omývá nádherná křišťálově čistá voda. Kolem Elby najdete jedny z nejhezčích potápěčských oblastí ve Středomoří. Ostrov se vám určitě spojí s Napoleonem Bonapartem, který zde byl určitou dobu vězněn.
  • Nádherná městečka vypínající se na útesy, pod nimiž září tyrkysové vody – to je oblast Cinque Terre. Na pobřeží Ligurské riviéry najdete pět kouzelných vesniček – Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Tohle místo přímo vybízí k procházkám a kochání se přírodou.

S námi objevíte nepoznané

Toužíte poznávat a zároveň relaxovat? Vydejte se s námi na některý ze zájezdů do Toskánka, během kterých vás budou po celou dobu provázet naši zkušení průvodci.

Pokud byste rádi jeli prozkoumávat i jiné části Itálie, podívejte se na naši nabídku poznávacích zájezdů do Itálie nebo na nabídku pobytových zájezdů u italského jezera Lago di Garda.