TOP wellness hotely na Slovensku
Úvodní stránka Blog TOP wellness hotely na Slovensku

TOP wellness hotely na Slovensku

Slovenská republika je plná minerálních pramenů, proto mají jejich wellness hotely co nabídnout. Termální vody jsou přírodním léčivým zdrojem, využívající se na léčbu kožního onemocnění, ale také na léčbu pohybového aparátu a spoustu dalšího. Nejsou jen pro nemocné, mají blahodárné účinky i pro úplně zdraveného člověka. My vám představujeme naše slovenské TOP 2 wellness hotely

Wellness Hotel Patince****

Římští vojáci objevili teplý léčivý pramen v okolí nynější polohy hotelu Patince  již v 1. století.  Dříve touto vodou léčili střevní i žaludeční potíže, kožní onemocnění, ale také problémy s pohybovým aparátem. Základy pro hotel Patince byly položeny již v roce 1958. V dnešní uspěchané době je tento hotel ideálním útočištěm pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od každodenních starostí a stresu.

Hotel již několikrát, vzhledem ke své oblíbenosti, získal cenu za nejoblíbenější atrakci Nitranského kraje. Jako jeden z mála je hotel Patince vhodný pro celé rodiny. Děti jsou v hotelu vítané. Během léta se mohou bavit na čtyřech tobogánech, nebo se mohou zapojit do celodenního animačního programu, který je připravován zkušenými animátory. Když zrovna počasí není na dovádění venku, i uvnitř wellness je pro děti plno možností, jak se mohou vydovádět. Například relaxační bazén s divokou řekou, jeskyní a chrliči. Pro ty ještě menší je připraven dětský koutek, dětské plavání a pro ty úplně maličké hotel nabízí služby opatrovatelky.

 Nejen v bazénu se dá pořádně zrelaxovat. Potěšit se také v hotelové restauraci nad výtečnou večeři, po které si můžete vychutnat skleničku výborného vína nebo něčeho ostřejšího.

Když vás už věčné polehávání přestane bavit, je  dispozici bowlingový bar k aktivnějšímu odpočinku. Zabavit se můžete na bowlingu, šipkách nebo stolním fotbálku. Při pěkném počasí je ideální volba minigolf, tenis nebo můžete předvést své schopnosti na beach volejbalu.

Wellness zázemí hotelu Patince nabízí odpočinek všeho druhu. stačí si jen vybrat. Bazénový svět je vybaven venkovními letními bazény, které disponují 4 tobogány. Venkovní bazény jsou pro děti i dospělé. Ve velkém relaxačním bazénu jsou ke zpestření vodní postele, trysky, divoká řeka a jeskyně. V bezprostřední blízkosti se nachází římská bahenní koupel a vířivka.

Saunový svět obsahuje finskou, švédskou, bylinkovou, parní a infra saunu. Máte raději saunu, co má 60 °C nebo 110 °C? Výběr je čistě na vás. Z tohoto množství saun si opravdu vybere každý to své. Saunovat se mohou také děti, je ovšem důležité dodržovat zásady saunování s dětmi.

Dokončit svůj relaxační pobyt doporučujeme masážemi, beauty procedurami nebo také manikúrou a pedikúrou.

Hotel Thermalpark***

Jižní Slovensko patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místo pro návštěvu rekreačního střediska.

Hotel Thermalpark zahájil svou existenci již začátkem 80. let, kdy se na místě, kde je teď vybudované koupaliště provedl vrt o hloubce 1 600 m. Byla zde objevena mineralizovaná voda s teplotou 57 °C

Nachází se zde 10 vnitřních a vnějších bazénů s termální vodou, která má teplotu od 26 °C až do 39 °C Nejpříznivější účinky má tato pramenitá voda na problémy s pohybovým aparátem.

Někdo relaxuje v minerální vodě a někdo zase pohybem. Proto v letní sezóně návštěvníci mohou využít sportovní hřiště, minigolf, stolní tenis, ale také se mohou pěkně zapotit u venkovních šach.

Pro malé děti bazénový svět nabízí dětský bazén se skluzavkou, dále také letní klub s animačním programem vedený školenými animátory a ti větší mohou dovádět na velkých skluzavkách a tobogánech.

    Saunový svět vám poskytuje různorodé sauny jako je finská, infra, parní, ale také biosaunu. Pročistit dýchací cesty můžete v solné kabině, která s konstantní teplotou a relativní vlhkostí nasyceného vzduchu pomáhá čištění průdušek a snižuje zánět sliznice. Tyto vlastnosti solné komory mohou pomoci při léčbě dýchacích cest a dýchacích onemocnění. Používání komory se doporučuje i pro zdravé lidi. Pravidelné používání solné komory, příjemný odpočinek a relax stimuluje respirační activity. Promasírovat svaly můžete v jacuzzi anebo rovnou zavítat do masážního světa, kde se o vás perfektně postarají zkušení maséři.

Skvělá show probíhá také během saunových ceremoniálů, které jsou ojedinělým zpestřením a intenzivním zážitkem vašeho saunování. Nejedná se jen o zábavnou funkci, zvyšují také blahodárné účinky samotného saunování. Saunový ceremoniál probíhá ve finské sauně. Saunový mistr zalévá kameny a víří horký vzduch tak, aby dostatečně zvýšil potřebnou vlhkost a navodil pocit většího tepla. Během ceremoniálu se využívají ke zpestření různé esence ve spojitosti s příjemnou hudbou.

Když dostanete chuť projet se po okolí na kolech, hotel vám nabízí půjčovnu kol a poskytne tipy na ty nejkrásnější výlety.

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

katalog

Tištěný katalog zájezdů zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na k vám

Katalog 2021 se pro vás právě připravuje