To nejkrásnější z Itálie
Úvodní stránka Blog To nejkrásnější z Itálie

To nejkrásnější z Itálie

Země plná barev, poznání, chutného jídla, průzračného moře i pohostinnosti. To je Itálie. Vydejte se po stopách historie této nádherné země a odhalte všechna její tajemství i krásy.

Putování napříč Římem

Kde jinde bychom začali, než v srdci Itálie – v Římě plném historie i romantiky. Poznejte všechny jeho starobylé krásy jako vyhledávanou Fontánou di Trevi, Sixtinskou kapli, proslulé Koloseum, do něhož můžete vstoupit, Kapitolské náměstí nebo tajemný Andělský hrad na náměstí Navona.

Tím to ovšem nekončí, zákoutí Říma skrývají nespočet zajímavostí. Zavítejte i do některého z podniků. Místní kulinářské speciality smyslně rozehrají všechny vaše chutě. Tak teprve poznáte, jak chutná Itálie.

Najdete si ale i čas na plážové „povalování“. Malebné přímořské městečko Ostia je pro to tím pravým. Čekají vás dlouhé písčité pláže, které omývá průzračné Tyrhénské moře.

Kouzelná trojice – Florencie, Verona, Benátky

Vydejte se do Florencie, toskánské metropole a centra renesančního umění, která vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou. Projdete se po náměstí S. Lorenzo se stejnojmennou bazilikou, uvidíte katedrálu S. Maria del Fiore, náměstí Signoria s otevřenou galerií soch, radnici Palazzo Vecchio, klášterní komplex S. Croce a most Ponte Vecchio nebo jednu z věhlasných galerií, které skrývají známá díla.

Přímo lodí se můžete přeplavit do centra Benátek, města, které se rozkládá na 118 ostrovech. Na známém náměstí Sv. Marka uvidíte například Dóžecí palác nebo úchvatnou baziliku San Marco. V srdci města se nachází také nejstarší most – Ponte di Rialto, který vede přes Canal Grande. Bez čeho nemůžete z Benátek odjet? Bez projížďky na ikonické gondole a nejlépe za zpěvu milostné ódy Ó sole mio.

Aby té romantiky nebylo málo, vaše kroky by měly zavítat do Verony, města lásky. Projdete se kolem antické arény nebo Juliina domu a vychutnáte si pravou italskou atmosféru na Piazza delle Erbe.

Chcete na vlastní oči spatřit nádhernou křišťálovou vodu? Ostrov Elba s členitým pobřeží nabízí jedny z nejhezčích potápěčských oblastí ve Středomoří. Je především známý díky Napoleonu Bonaparte, který byl na ostrově vězněn. Lze navštívit jeho residenci Villa dei Mulini.

Prohlédnout si můžete také městečka Capoliveri a Porto Azzurro nebo Portoferraio, ostrovní přístav. 

Cestování po Toskánsku

Procestuje nádherný kraj Toskánsko, který vás svou malebností a harmoničností naprosto okouzlí. Podíváte se k Ligurskému moři, kde leží třeba městečko La Spezia. Odtud se dá lodí vydat do známé oblasti Cinque Terre, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Na skalnatém pobřeží stojí terasovitě postavené domy v celkem pěti obcích: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare.

Oči nebudete chtít rovněž odpoutat od města Lucca, jenž je obklopené hradbami a nabízí dlážděné uličky, kostely, věže, muzea a náměstí s mnoha kavárnami. Vaše kroky samozřejmě zavedou i do toskánského města Pisa s proslavenou Šikmou věží, která stojí na náměstí Piazza dei Miracoli.

Putování po Toskánsku vás zavede do městečka San Gimignano, jehož hradby a historické věže dokreslují malebný obraz středověkého města. Můžete se pokochat krásnými vyhlídkami do krajiny a ochutnat nebo nakoupit zdejší speciality.

Svým historickým vzepřením vás upoutá i Siena, která je jedinečná svým výborně zachovalým středověkým architektonickým jádrem. Každoročně se tady konají světově známé koňské dostihy Palio. 

Pompeje a Vesuv

Zastavit se můžete i ve zlověstném stínu sopky Vesuv, pod kterou najdete pozůstatky starobylého města Pompeje. Město, které v prvním století pohřbilo několik metrů sopečného popela, je dnes jedinečným svědectvím o tom, jak žili lidé na počátku našeho letopočtu. Vydáte se také za strůjcem zkázy - na vrcholek sopky Vesuv, odkud je dnes nádherný výhled například na město Neapol.

Nádherné ostrovy Capri a Ischia

Na jihu Itálie se skrývá pravá perla – ostrov Capri. Proč se Capri říká Ostrov Koz je jasné, stáda, která se pasou na loukách a svazích, jsou vidět už z dálky. Capri nabízí krásný přístav, ze kterého je možné vystoupat nahoru až do míst, odkud krásně uvidíte na část ostrova i moře, které vám před očima mizí za obzorem. Jednu takovou vyhlídku nabízejí unikátní Augustovy zahrady.

Ostrov Ischia je tím nejkrásnějším v Neapolském zálivu. Navštivte dominantu ostrova – záhadný Aragonský hrad nebo se vydejte na projížďku po severní části ostrova. Poznáte jeho historií, malebná městečka s nejstaršími termálními lázněmi a kouzelnou přírodou zeleného ostrova. 

Chcete všechny tyto krásy procestovat, a ne si o nich pouze číst z pohodlí domova? Tak si vyberte z naší nabídky poznávacích zájezdů do Itálie a začněte se připravovat na krásnou dovolenou.