Tipy na knížky o cestování
Úvodní stránka Blog Tipy na knížky o cestování

Tipy na knížky o cestování

Baví vás cestování i čtení knih? Pojďte se tedy alespoň na stránkách knih podívat do zajímavých a krásných krajin po celém světě, které vám zprostředkují poutavé texty i barevné fotografie cestovatelských publikací.

Staňte se DobroDruhem jako Tereza Ramba

  • Herečka Tereza Ramba (Voříšková) je pro vás určitě známé jméno. Víte ale, že je také vášnivou cestovatelkou? Svoje zážitky a všechny země, které během posledních dvou let navštívila, shrnula ve své nové knize DobroDruhům.
  • Celkem navštívila 20 zemí a rozepsala se o všech jejich podobách. Barvité ilustrace ve vás určitě vzbudí nutkání hned někam vyrazit.

Ladislav Zibura: Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Hledáte autora, který se pro vás stane inspirací, a z jeho knih si něco odnesete? Tak to určitě sáhněte po tvorbě Ladislava Zibury. Na to, jak je mladý, toho po světě stihl hodně zažít. Většinu míst, která navštívil, prochodil po svých a s minimálním rozpočtem.

Svoje zážitky popisuje ve formě deníkových záznamů. Představuje vám spoustu zajímavých informací, i ty, které se mu podařily zjistit o místních, a vtipně i ironicky popisuje svoje veselé-neveselé příhody.

Pokud chcete načerpat spoustu hodnotných informací, ale také se pobavit, určitě si knihu Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii vychutnáte.

A jako bonus lze tuto publikaci také sehnat jako audioknihu.

S Tatrou kolem světa

Vzpomínáte si na legendární a nerozlučnou dvojici cestovatelů Zikmunda a Hanzelku, kteří s neméně legendárním vozem objeli svět?

Podařilo se jim něco úžasného. V době, kdy si to uměl málokdo představit, objeli svět, zažili nesčetná dobrodružství, splnili si své odvážné sny a zjistili, jak pevné přátelství dokáže být.

Prožijte s nimi jejich dobrodružný příběh pomocí stovek autentických fotografií v knize Zikmund a Hanzelka s Tatrou kolem světa.

Není to ale jenom kniha, která by byla určena pamětníkům. Nadchne každého, koho zajímá, jaké to bylo cestovat v nepříznivé době, a také rozšíří vaše obzory.

Jíst, meditovat, milovat

  • Nejspíše znáte hlavně zfilmovanou verzi této knihy s Julií Roberts v hlavní roli. Ale i kniha má co do sebe a vezme vás na zajímavou cestu za objevováním sebe sama a životní rovnováhy.
  • Mladá Američanka vás provede dobrodružnou cestou skrz Itálii, Indii a Indonésii. A ačkoliv je svým životem naprosto zklamaná, tady se jí podaří najít právě tu vysněnou rovnováhu.
  • Tato kniha je vhodná na oddechové čtení a vykouzlí vám úsměv na tváři. A třeba vás i inspiruje.

Světový den knih a autorských práv

  • Dnes, 23.4.2020, je shodou okolností také Světový den knih a autorských práv. Toto datum bylo vybráno cíleně, jelikož si připomíná úmrtí literárních velikánů Miguela de Cervantese, Williama Shakespeara a Inca Gacilaso de la Vega.
  • Tento den je věnován všem autorům z celého světa. Měl by připomenout jejich autorská práva na dílo.