Tipy na filmy
Úvodní stránka Blog Tipy na filmy

Tipy na filmy

Nejspíš se ještě nějakou dobu na malebná a zajímavá místa všude po světě nedostaneme. Pojďte si alespoň užít pohledy na krásnou a divokou přírodu a památky z pohodlí domova!

Vzpomínky na Afriku

Jestli hledáte perlu mezi cestovatelskými filmy, ale také i mezi nejromantičtějšími filmy, je to film Vzpomínky na Afriku. Zachycuje život Karen, která se provdá za barona Brora a odjíždí za ním do Afriky, kde zakládají kávovou plantáž. Jedná se však jen o formální sňatek, proto se baron stýká i s jinými ženami. Karen ale pozná lásku v náručí Denyse. Čeká na ni spousta překážek jako problémy s plantáží, manžel jí nakazí pohlavní chorobou, díky které nemůže mít děti a do všeho se přimotá světová válka. Karen se ale nevzdává a všemu odhodlaně čelí. Na pozadí kouzelné Afriky se odehrává tento poutavý příběh, který je i v knižní podobě.

Divočina 

Občas má každý chvíle, kdy se cítí hrozně a má všeho dost. Přesně tak se cítí Cheryl. Po tom, co přišla o matku a její manželství se rozpadlo, si myslí, že už ztratila. Propadne se do nekonečného koloběhu drog a známostí na jednu noc. A pak, když už si myslí, že nemá o co přijít, se rozhodne udělat to nejspontánnější rozhodnutí. Rozhodne se zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT – Pacifik Crest Trail. Bez nulových zkušeností. S obrovským a těžkým batohem. Vydána napospas divoké přírodě. Tahle nejdelší a nejdivočejší cesta vede od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. V hlavní roli uvidíte Reese Witherspoon.

Austrálie

Ocitáme se v období 2. světové války v Austrálii. Lady Ashly právě zdědila obrovský statek v Austrálii a k tomu dvoutisícihlavé stádo dobytka, takže se rozhodne vzdát veškerého komfortu a uhlazeného života a vydává se do této divoké země. Jenže ne každý jí majetek přeje. Díky pomoci statného a poměrně hrubého dobytkáře musí přesunout celé stádo na druhou stranu Austrálie. Jenže ani Austrálii se válka nevyhne…

Dobrodružství, historie a cestování

  • Filmy Mumie, Mumie se vrací a Mumie: Hrob dračího císaře nás vezmou mezi žhavé písky do Egypta, kde se probudí obávaná mumie. Je na vzdělané knihovnici, dobrodruhovi a dalších lidech, aby ji poslali zpátky do podsvětí.
  • Ve třech dílech s knihovníkem Flynnem Carsenem se také podíváte po světě.
  • Stejně tak vás vezme na dobrodružné cesty Indiana Jones.
  • A když už jsme u těch dobrodružstvích a exotických zemích, skvělá podívaná je filmy Princ z Persie: Písky času nebo Krále Škorpiona.

Jíst, meditovat, milovat

Najít sama sebe? Duchovně se vzdělávat? Uspořádat si svoje priority? Ochutnávat ty nejlahodnější pokrmy z celého světa? O tom a o mnohem víc je film Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts v hlavní roli. Vezme vás na cestu po snových zemích, ukáže vám jejich kulturu a památky, objevuje všechny krásy života a užívá si každou vteřinu. Tenhle film vás naplní láskou, krásou i nádhernými pohledy na různé krajiny.

Romantické komedie

  • A nakonec něco na odlehčení, co vás potěší na srdci. Zábava, romantika a cestování – to všechno najdete ve filmu Hon za svobodou. Dcera amerického prezidenta Anna už má dost toho, jak jí pořád někdo zasahuje do života a diktuje jí, co má dělat. Po tom, co jí její prezidentský tatínek zase jednou zalže, se rozhodne vzít svůj život do vlastních rukou. V uličkách Prahy zmizí svým bodyguardům s neznámým mladíkem. Tak začíná zábavná cesta po Evropě.
  • Putování napříč Irskem? To na vás čeká ve filmu Přestupný rok! Užijete si nádherné výhledy na zelenkavou irskou přírodu - a to vše doplní romantika!