Úvodní stránka Blog Tajemné Pobaltí: Vydejte se na expedici do neznáma

Tajemné Pobaltí: Vydejte se na expedici do neznáma

Lotyšsko, Estonsko, Litva – tyto státy se málokdy stanou první volbou cestovatele, který se rozhodne vyrazit za dobrodružstvím a poznáváním něčeho nového. A my říkáme – bohudík. Díky nízké frekvenci cestovního ruchu si tyto země zachovaly mnoho ze svých přírodních krás, památek i tradic.

ESTONSKO

 

Nejseverněji položený stát v Pobaltí je znám nejen pro svou nádhernou přírodu – vždyť do lesa či k jezeru je to, co by kamenem dohodil, ale také pro své kulturní památky, z nichž je řada na seznamu UNESCO.

Při své návštěvě této země byste rozhodně neměli vynechat prohlídku hlavního města Tallinn, který v sobě ukrývá cenný skvost. Historické centrum města má kořeny už ve 13. století, díky čemuž máte pocit, jako byste se vrátili zpět v čase. Za návštěvu také stojí hradní vrch Toompea, na kterém se nachází budova konventu a hradní zámek, ve kterém sídlí estonský parlament.

 

LOTYŠSKO

 

Prostřední z Pobaltských států je znám především pro své rozsáhlé národní parky, (na území Lotyšska jsou hned čtyři), ale také pro své písčité pláže na pobřeží Baltského moře. Stejně jako Estonsko se Lotyšsko pyšní celou řadou památek, které jsou zapsány na seznamu UNESCO.

Mezi ty nejvýznamnější patří historické centrum Rigy, ve kterém překvapivě naleznete nepřeberné množství secesních budov, díky kterým může Riga konkurovat i městům, jakým je například Vídeň.

 

LITVA

 

Nejjižnější stát v Pobaltí je zároveň největším státem v celé oblasti. Proslul nejen díky krásám Kurské kosy, (poloostrov, který se nachází v jihovýchodním cípu Baltského moře a je znám pro své pláže a písečné duny), která je zapsána na seznamu UNESCO, ale také kvůli Hoře křížů, která každoročně přitáhne tisíce turistů z celého světa. Za návštěvu také stojí město Klaipéda a hlavní město Vilnius, jehož historické centrum je taktéž zapsáno na seznam UNESCO.

 

CO JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI

 

Celá oblast Pobaltí je celosvětově proslulá těžbou jantaru. Na tento nádherný polodrahokam můžete narazit při ranní procházce po pláži, kdy se nápadně třpytí ve slunečních paprscích, stejně jako ve výkladních skříních obchodů.

 

KUCHYNĚ

 

Co se týče regionální kuchyně, v jistém smyslu se podobá té naší. Hlavní slovo má kysané zelí, brambory, luštěniny a nakládaná zelenina. Jelikož se jedná o přímořské státy, v jídelníčku jsou často zastoupeny i ryby. Populární jsou i pokrmy z vepřového masa. Mezi nejoblíbenější nápoje patří pivo a vodka.

 

 

Láká vás návštěva těchto zemí? V současné době nabízíme širokou nabídku zájezdů do tohoto regionu. Vydejte se na expedici do neznáma spolu s námi.

 

-http://www.ckmetal.cz/evropa/litva/litva-lotyssko/vilnius-trakai-riga-kaunas/expedice-litva-a-lotyssko-v-6dennim-zajezdu

 

-http://www.ckmetal.cz/evropa/litva/lotyssko-estonsko-finsko/talin-riga-vilnius-helsinki/7denni-expedice-pobaltim

 

-http://www.ckmetal.cz/evropa/litva/lotyssko-estonsko-rusko/riga-tallin-petrohrad-vilnius/poznejte-krasy-pobalti-a-petrohradu-behem-jednoho-tydne

 

-http://www.ckmetal.cz/evropa/litva/lotyssko-estonsko-finsko/kaunas-vilnius-palanga-kurska-kosa-tallin-helsinki/poznejte-krasy-pobalti-a-skandinavskeho-poloostrova-v-9-dnech

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám