Romantika pro dva
Úvodní stránka Blog Romantika pro dva

Romantika pro dva

Chcete si užít dny plné romantiky jen ve dvou a na místě, které pohladí vaše srdce i duši? Procházejte se nádhernou Paříží plnou historie, vyjeďte si na gondole v Benátkách nebo se vydejte po stopách Romea a Julie do Verony.

Chvíle strávené se svou druhou polovičkou jsou nádherné, chcete ale vašim společným vzpomínkám přidat na zajímavosti a intenzitě? A udělat je ještě nezapomenutelnějšími? Stačí si vybrat nějaké kouzelné místo, které naladí tu správnou atmosféru! Navíc se nezadržitelně blíží Valentýn – o důvod víc se někam vydat! Pojďte se směle podívat na tipy, kam se na romantický pobyt vydat. Třeba se vám podaří najít tu správnou inspiraci.

Romantika po italsku – Verona

Která země se vám vybaví, když se řekne romantika? Jedna z nich to bude určitě Itálie. Její krajina je jako stvořená pro milostné příběhy, které vás naprosto pohltí. Zažijte si tuhle atmosféru i vy na vlastní kůži!

Kam jinam se vydat než do proslulé Verony, rodiště milostné dvojice Romea a Julie. Verona je opravdu nádherné město, které skrývá spoustu zajímavých koutů a památek. A taky proto je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Na rozdíl od nedalekých Benátek není tak zahlcená turisty, proto si její skvosty můžete užívat se vším všudy.

Podívejte se na náměstí Piazza Bra, kde stojí Aréna, třetí největší amfiteátr světa. Během konání gladiátorských zápasů a jiných událostí pojala až na 30 000 návštěvníků. O něco dál navštivte slavný Juliin dům ze 14. století a z pověstného Juliina balkónu si nezapomeňte přehrát scénu jako ze Shakespearova dramatu.

Verona nabízí pestrý noční život, a pokud toužíte po troše vzrušení a zábavy, určitě si přijdete na své. Vybírat si můžete z různorodých událostí od koncertů, divadelních představení až po operetní představení přímo v areálu Arény.

Tohle nádherné město se navíc nachází v kraji, kde se plodí nejrůznější odrůdy vinné révy a vína z ní jsou opravdu chutná. Vychutnejte si pár sklenek ve zdejších barech a užívejte si noční atmosféry. Verona vás pohltí svým jedinečným vzepřením. Zamilujte se do ní napoprvé stejně jako Romeo s Julií!

 

Benátky, město plné lagun

Nedaleko Verony se „vznáší“ na vodě Benátky, které jsou také považovány za jedno z nejromantičtějším měst. To nejkrásnější a nejromantičtější, co tady můžete zažít, je plavba na gondole, zatímco nad vámi gondoliér pěje známé O sole mio. Gondoly ve větší míře kotví u mostu Ponte di Rialto. Ceny za plavbu na gondole se u každého gondoliéra liší, proto se vyplatí smlouvat. Projížďku zakončete večeří například ve vyhlášené restauraci Ristorante da Raffaele.

Napříč celým městem protéká známý Canal Grande, který je dlouhý zhruba 4 km a široký 70 metrů.  Funguje jako hlavní dopravní tepna, která spojuje všechna potřebná místa s centrem města, kde se rozprostírá Náměstí sv. Marka.

Pokud toužíte po ojedinělém zážitku, vydejte se do Benátek v době konání tajemného a rušného karnevalu. Uvidíte nespočet kreativních a krásných masek, užijete si zvučnou hudbu a necháte se vtáhnout do bujarého veselí.

Poutavé pařížské uličky, útulné kavárny a honosné zámky

Poznejte, co za poklady skrývá úžasná Paříž. Nevynechejte klasiku jako je Eiffelova věž, hlavně pohled na blikající dámu na pozadí temného soumraku je skvostný. Projděte se chodbami Louvru, kde se pokocháte známými díly, obdivujte Vítězný oblouk či se ztraťte v ulicích Mortmartru s kabaretem Moulin Rouge. Zážitek pro oba se stane romantická podvečerní vyjížďka po řece Seině, odkud můžete obdivovat všechny krásy Paříže. A určitě navštivte Zeď lásky a zjistěte, jak se v ostatních jazycích řekne miluji tě. Oddechnout si můžete v jedné z mnoha pařížských kaváren.

Francie je posetá skvostnými zámky a nejvíce se jich soustřeďuje v údolí řeky Loiry. Vstupte do honosných a historických budov, kde se kdysi konaly bohaté plesy, psala se zde historie a šlechta si užívala svých privilegovaných výsad. Renesanční zámek Chenonceau, největší zámek na Loiře Chambord, nebo nedaleko Paříže se nacházející zámek Fontainebleau a samozřejmě Versailles, rezidence Ludvíka XIV. s rozlehlými zahradami. Objevte všechna romantická zákoutí, která tyto zámky skrývají!

Wellness pobyty pro dva

Relaxace i romantika v jednom? Proč by ne! Nechte se s partnerem hýčkat ve vyhlášených lázních, užívejte si skvělé procedury a zapomeňte na všechny všední starosti. A kde si takový pobyt či prodloužený víkend prožít? Nemusíte jezdit daleko, u našich sousedů najdete všechno, co potřebujete.

Vydejte se do Vysokých Tater do Grandhotelu Starý Smokovec, kde na vás čekají luxusní lázně. Mimo jiné můžete podnikat turistické výlety po okolí. Na Slovensku na vás čeká i hotel Galeria Thermal v areálu vodního parku Bešeňová. K dispozici je několik vnitřních i vnějších bazénů s geotermální vodou s blahodárnými účinky na pohybový aparát.

Sázkou na jistotu bude i Polsko – přímo u česko-polských hranic se nachází hotel Adam SPA, který najdete v atraktivním lázeňském městečku Kudowa-Zdroj. Tenhle hotel přímo vybízí k romantickým pobytům.

Vyrazit můžete i do Maďarska. Ve wellness a golfovém resortu v regionu s horskými blahodárnými prameny leží hotel Greenfield hotel Golf & Spa obklopený rozlehlým parkem. Příjemné chvíle si užijete v 6 venkovních a vnitřních bazénech a saunovém světě.

Objevujte s námi romantické kouzlo Evropy

Pokud zvažujete, že se vydáte na romantický pobyt do některého z evropských měst, využijete naši nabídku.

Vnímejte všemi smysly romantickou Veronu a Benátky, a to vše okořeněné sektem do páru. Procházejte se noční Paříží a kochejte se nádherně osvětlenou Eiffelovkou. Nebo se ponořte do termální vody v Maďarsku, Polsku i slovenských Vysokých Tatrách či v Bešeňové.

Tak kam se vydáte?