Úvodní stránka Blog Romantika na Seině bez bolavých nohou

Romantika na Seině bez bolavých nohou

Proč si rozdírat nohy chozením při prohlídce města, když se můžete pohodlně projet lodí? Plavba po Seině patří k těm nejkouzelnějším v Paříži.

 

“V nohách mám už tisíc mil

stopy déšť a vítr smyl

a můj kůň i já jsme cestou znavení.”

 

Abyste si při návštěvě Paříže nemuseli broukat slova Waldemara Matušky a cítit se znaveně po celodenním chození, zkuste jít na prohlídku “města zamilovaných” tak trochu jinak, a to přímo od podlahy. Nemyslíme si lehnout na pařížské bulváry a koukat lidem na nohy, ale skočit na podlahu lodě. Ne jen tak ledajaké, po Seině se prohání lodě řady společností. My vás zveme k plavbě lodí Bateaux-Mouches.

Už dvě století zkušeností

Lodě s doslovným překladem “loď-moucha” brázdí Seinu už od 19. století. Název jim propůjčila lyonská čtvrť Mouche, kde byly kdysi zhotoveny. Na svém počátku převážely pouze zboží. Avšak zlom nastal v roce 1867, kdy Jean Bruel, zakladatel Compagnie des Bateaux-Mouches, získal jednu z lodí postavenou pro světovou výstavu a začal nabízet turistické výlety po Seině.

Dneska brázdí vody Seiny 15 moderních vyhlídkových lodí, které jsou vybaveny silnými reflektory, aby mohly po setmění osvětlovat památky na nábřeží. Navíc jsou všechny lodě po svém obvodu ještě speciálně nasvícené, a tak každá z nich září na vodě jiným barevným odstínem. Prožitek z plavby je tak dvojnásobně umocněný barevnou hrou na hladině řeky.

Co vás čeká a nemine?

Především dokonalý výhled. Nikdo vám nestojí v cestě, takže si památky soustředěné okolo nábřeží Seiny můžete důkladně prohlédnout. Navíc, tato historická část Paříže je pod správou UNESCO. Zklamání tedy rozhodně nehrozí.

Během hodinové projížďky obeplujete ostrovy Ile de la Cité a Ile Saint Louis s historickými budovami. Také podplujete většinu mostů v centru města, včetně toho nejstaršího Pont Neuf. Minete jeden z nejhezčích - most Alexandra III. a samozřejmě nemůže být opomenut ani Pont des Arts, který je známý jako most zamilovaných. 

Loď dále zamíří směrem k hlavní dominantě města. Správně, ani Eiffelova věž není vodním poutníkům skryta. Fotka se zrcadlící se Železnou dámou na hladině patří k těm nejoblíbenějším vůbec. Kde jinde si můžete nerušeně vyfotit Eiffelovku a získat tak vskutku originální záběr Železné dámy?!

 

Láká vás projížďka po Seině? Tak proč čekat na nějaké AŽ, sny si má člověk plnit hned. Nebo už jste se projeli někdy dříve? Nebojte se pochlubit fotečkou Železné dámy.

 

 

 

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám