Úvodní stránka Blog Při dovolené na věku nezáleží

Při dovolené na věku nezáleží

Dovolená je odměnou, a tu si zaslouží každý bez ohledu na věk. Na co ale myslet, a po jakých místech se dívat, když vybíráte zájezd pro dědečka nebo babičku vám poradíme na následujících řádcích.

Bezpečně s cestovkou

Je obecně známé, že čeští senioři nepatří v evropských měřítkách mezi nejvášnivější cestovatele. To ale neznamená, že si nezaslouží pohodový odpočinek u bazénu, na mořské pláži nebo s krátkými pěšími výlety. Je pouze potřeba dovolenou trochu přizpůsobit jejich obavám o bezpečí nebo zdravotnímu stavu.

Dovolená s cestovní kanceláří je ideální volbou. Po celou dovolenou budou totiž senioři mít při ruce zkušené delegáty, kteří jim pomůžou v případě jakýchkoliv problémů. Nezáleží na formě dovolené ani destinaci, hlavním úkolem delegáta je vždy myslet na pohodlí účastníků zájezdu. Vhodné je také sáhnout po osvědčené cestovce, jejíž jméno dá seniorům pocit jistoty, třeba s námi si už dovolenou užilo přes sto deset tisíc klientů.

Starším lidem se také vždy hodí, když jim sebou na dovolenou přibalíte cestovní pojištění. V případě nevolnosti z velkého horka nebo zvrtnutého kotníku na procházce za novými zážitky se tak nebudou muset bát, že se jim nedostane potřebné péče. Zařídit cestovní pojištění, které je užitečné i v mnoha dalších ohledech, je snadné a zabere jen několik chvilek, u nás vám ho například automaticky připravíme ke každé objednávce.

Pohoda u bazénu

Wellnes pobyt je sázkou na jistotu. Stačí jen vybrat vodu se správnými blahodárnými účinky, hotel, který bude působit příjemně a klidně a vysněný wellness pobyt pro seniory je na světě. Ideální cílovou destinací je v takovém případě třeba Maďarsko a jeho léty prověřené, luxusní hotely v oblastech Bükfürdő a Veľký Meder.

Například v oblíbeném hotelu Répce se dostanete do lázní ze svého pokoje skrze vyhřívanou chodbu, která Vás dovede přímo do epicentra příjemného a ozdravného odpočinku. Starosti si senioři nebudou muset dělat ani s dopravou. Až ke vchodu do hotelu je doveze náš autobus.

V případě, že Maďarsko už není pro vašeho dědečka a babičku neprobádanou oblastí, mohou se odvážit ještě o krok dál. Například do skrytého klenotu evropského wellness – do Slovinska. Minerální voda v oblasti Radenci má jedny z nejblahodárnějších účinků v celé Evropě. V pohodlí čtyřhvězdičkového hotelu Radin pocítí senioři její léčivé účinky po celém těle.

K moři v každém věku

Ideální pobytový zájezd pro seniory? Co takhle dlouhá písečná pláž v kombinaci s klidným hotelem, ze kterého jste u moře třeba jen za pět minut? Takové možnosti skýtá Slunečné pobřeží v Bulharsku.

Například v Prima Hotelu Continental budou senioři obklopeni klidným parkem, který hotel odděluje od rušnějšího centra. I tak je to ale k moři i promenádám s obchody a restauracemi jen pár kroků. Do bazénu, který je hned u hotelu, ještě o něco méně. Tamnímu klidu také prospívá, že u hotelu, na rozdíl od jiných na Slunečném pobřeží, není aquapark, a tak ho navštěvuje méně rodin s dětmi.

Na nové zážitky není nikdy pozdě

Ne každý starší člověk ale vyhledává na dovolené pouze odpočinek. Pro ty, kteří stále rádi objevují nepoznané, jsou skvělou volbou poznávací zájezdy vhodné pro seniory. V doprovodu zkušených delegátů se tak i starší dobrodružné povahy mohou vydat na nejrůznější místa po celé Evropě.

Se zájezdem není ani nutné čekat do léta, například květinový park Keukenhof v Holandsku je nejkrásnější na jaře, které je už téměř za rohem. Při našem zájezdu si senioři mohou park v klidu projít a nasát okolní vůně i barvy. Další den poznají také Amsterdam, kde se projedou na loďce po slavných vodních kanálech.

Možností je ale mnohem více, co takhle víkend v srdci hlavního města Ruska? I tak může vypadat poznávací zájezd vhodný pro seniory, kteří na něm budou mít veškeré krásy Moskvy na dosah ruky. Není ani třeba mít strach z cesty letadlem, veškeré potřebné informace k letu vám předem připravíme.

Na každého, bez ohledu na věk, čekají v Evropě také přírodní krásy. Například procházky podél švýcarských a italských jezer nejsou tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát, a odměna ve formě nádherných výhledů na jezera a horská městečka může být velkým lákadlem i pro aktivnější seniory. Zlatou tečkou programu je poslední den zájezdu, který cestující stráví v Miláně.

Výběr je obrovský

Nezaujal váš žádný z výše zmíněných zájezdů? Není třeba věšet hlavu.

Možností, kam mohou senioři vyrazit na dovolenou, je mnohem více, a to i na našich stránkách. Vyberte si z velkého množství wellness zájezdů pro seniory, pobytových zájezdů pro seniory nebo poznávacích zájezdů. Krom výše zmíněných lokalit se mohou starší lidé bez obav podívat také do Polska, Izraele nebo Portugalska. V životě, a při cestování obzvlášť, totiž platí, že věk je jenom číslo, nikoliv překážka.

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám

Chci zaslat katalog zdarma