Úvodní stránka Blog Poznejte Provence – Avignon

Poznejte Provence – Avignon

Při našem putování po Provence je logickým počátkem naší cesty město Avignon, ležící na řece Rhoně, která tvoří západní hranici Provence. Je to starobylé město založené Římany jako hlavní centrum provincie Gallia Narbonensis a dnes je jedním z nejnavštěvovanějších měst jižní Francie

Největší důležitosti a rozkvětu zaznamenalo toto město ve 14. Století, kdy se stalo sídlem papežského dvora, který sem byl přestěhován z Říma. Papežové zde sídlili po celé 14. století a vládli celému křesťanskému světu.
V dnešní době je toto město prosperujícím kulturním centrem s univerzitou a mnoha muzei a každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem, kterému jako kulisy slouží historické opevněné centrum včetně nádvoří Papežského paláce i další impozantní sídla. Ulice starého města jsou v této době plné různých pouličních umělců, muzikantů, kejklířů. Každý si zde najde svou zábavu.
Při své návštěvě Avignonu byste také neměli opomenout místní krytou tržnici, kde máte možnost ochutnat nejrůznější místní kulinářské speciality. Je to místo, kam chodí nakupovat hlavně místní obyvatelé. Uvidíte zde veškeré produkty, související s provensálskou kuchyní, počínaje ovocem a zeleninou, mořskými plody, dále různé místní speciality, koření, olivy, sýry, pečivo – co si jen člověk může přát....
A když už jste unaveni, uličky starého města se svými krámky a hospůdkami i návrší nad městem s parkem skýtají vítanou možnost odpočinku a relaxace po rušném dni.