Poznávačky: Co s sebou nezapomenout a na co se připravit
Úvodní stránka Blog Poznávačky: Co s sebou nezapomenout a na co se připravit

Poznávačky: Co s sebou nezapomenout a na co se připravit

Váš zájezd se blíží a stále nevíte, co všechno si s sebou zabalit? Sepsali jsme pro vás několik nejdůležitějších věcí, které byste při svém putování neměli opomenout a na co se připravit.

Základem je pohodlné oblečení

  • Sbalte si s sebou oblečení, ve kterém se vy sami cítíte dobře a je především vhodné k danému podnebí. Během léta se určitě hodí pokrývka hlavy, abyste se chránili před přímým sluncem.
  • Vhodná obuv je stejně tak důležitá. Určitě si dokážete představit, jak se celé hodiny plahočíte po památkách v žabkách nebo lodičkách a proklínáte se za svoji volbu a otlačené nohy.
  • Pozor na náboženské odlišnosti – pokud nechcete obdivovat církevní stavby pouze z venku, je nutné mít oblečení minimálně po kolena a zahalená ramena.

Tipy na cestu autobusem

Není vždy pravidlem, že každý autobus je vybavený zásuvkami. Určitě si pro všechny případy přibalte powerbanku, díky které si dobijete mobil nebo baterku do foťáku.

V případě, že nemáte powerbanku, obraťte se na řidiče autobusu. Slušně je požádejte o dobití vašeho elektronického zařízení a určitě vám rádi vyhoví.

Během delšího cestování si budete určitě chtít odpočinout. K tomu dobře poslouží měkký polštářek nebo deka. Oboje si samozřejmě můžete po celou dobu zájezdu nechat v autobuse.

Pokud se vám honí hlavou, co budete 15 nebo 20 hodin dělat v autobuse, a že určitě „umřete nudou“, nezoufejte. Přibalte si mp3 přehrávač, díky kterému si poslechem hudby nebudete vybíjet telefon. Dál si vezměte oblíbenou knížku a nezapomeňte na nějakou hru v cestovní verzi. Můžete své spolucestující přizvat na partičku a hned získáte nové parťáky.

Naši průvodci vám po cestě pustí film, díky kterému se vám bude lépe usínat nebo vám cesta bude rychleji utíkat.

Praktické rady aneb nic vás nezaskočí

  • Nezapomeňte si přibalit léky, které běžně užíváte. Ušetříte tak infarktové chvilky průvodci a fofry místním zdravotníkům.
  • Určitě si s sebou vezměte plnou peněženku nebo platebku, které během zájezdu trochu ulehčíte. Nemějte s sebou velké bankovky, budete více používat drobné – na vstupy, WC, suvenýry aj.
  • Pro odložení osobních věcí, dokladů a uložení různých suvenýrů, které cestou určitě nasbíráte, využijete pohodlný batoh nebo kabelku. Myslete také na bezpečnost a případné krádeže, proto by vaše příruční zavazadlo mělo být dobře uzavíratelné.
  • Velmi důležité je mít s sebou platné cestovní dokumenty cestovní doklad a nejlépe i jeho kopii (občanský průkaz nebo pas), kartu zdravotní pojišťovny a doklady k cestovnímu pojištění.
  • Při vstupu do muzeí nebo na turistické atrakce budete s velkou pravděpodobností zkontrolováni ochrankou, jestli u sebe nebo v příručním zavazadle nemáte zbraně, sklo, parfémy nebo kapesní nožíky. Všechny předměty, kterými byste mohli někoho ohrozit, si vždy ponechejte v autobuse, případně požádejte průvodce, aby vám věci pohlídal. V některých objektech vám nepovolené předměty uloží a při odchodu si je vyzvednete.
  • Dodržování přesného času srazu na zájezdu je velmi důležité. I vaše malé zpoždění může ovlivnit program celého dne. Proto radíme, přetočte si hodinky alespoň o 5-10 minut dozadu. V některých zemích, zejména v Anglii, nezapomeňte na hodinový časový posun zpět oproti našemu.

Na poznávačku s profesionály

Po celou dobu zájezdu je vám k dispozici náš průvodce, který vám vždy rád pomůže, poradí a dbá o vaše bezpečí. Nemusíte se proto bát s námi vyrazit na poznávací zájezd, vždy o vás bude postaráno.

Nabízíme poznávací zájezdy do více než 12 zemí Evropy, během kterých vám naši průvodci odhalí ty největší zajímavosti. Chyťte si své místo včas na poznávačku s koupáním nebo pokud rádi cestujete na poslední chvíli, sledujte naše last minute nabídky za výhodné ceny.