Poznávací zájezdy a wellness pobyty po ČR
Úvodní stránka Blog Poznávací zájezdy a wellness pobyty po ČR

Poznávací zájezdy a wellness pobyty po ČR

Při cestě za poznáváním nebo odpočinkem ve wellness nemusíte jet daleko. Nádherná místa i luxusní wellness, která mohou směle konkurovat svým zahraničním protějškům, totiž najdete i v České republice.

Výhody cestování s CK

Také často přemýšlíte, jestli je lepší vyjet s cestovkou nebo spíš po vlastní ose? Je to věčný boj, ve kterém mají obě strany své výhody. Cestování po vlastní ose se na první pohled může zdát levnější, je ale dobré zamyslet se nad tím, jaké všechny náklady vám cesta s profesionály, kteří se zájezdům věnují každý den, pokryje.

Součástí ceny zájezdu je hlavně doprava a ubytování. To je většinou doprovázeno bohatou snídaní, která vás připraví na celý den. Výhodou může být také skupinové vstupné, které při zájezdu získáte na prohlídku většiny památek. Byli byste překvapeni o kolik je někdy vstupenka pro skupiny výhodnější. Nezanedbatelnou výhodu vám přináší také doprovod zkušeného průvodce, který je nejen nabitý zajímavostmi, ale také zvyklý řešit všechny možné komplikace, které vás na dovolené mohou potkat.

V celkovém výsledků tak může snaha trochu ušetřit často přijít vniveč, nebo se nakonec vůbec nevyplatit. Zájezdy s cestovní kanceláří jsou oproti tomu zárukou jistoty, že za vaše peníze dostanete dovolenou, kterou jste si přáli.

Poznávejte krásy české krajiny

  • Pokud se rozhodnete poznávat skvosty České republiky, určitě nepřijdete zkrátka. Možná ani netušíte, kolik krásných více i méně známých míst se v naší zemí skrývá. Stačí si ale vybrat jeden ze zájezdů a začít objevovat nejrůznější kouty Česka. Nezáleží na tom, jestli chcete vidět hrady a zámky, historická centra měst nebo horské vrcholy a hluboké lesy, Česká republika má kousek od každého. A vyrazit na cesty můžete autem, pěšky, nebo i na kole.
  • Poznávání se často pojí s aktivním vyžitím. Objevujte třeba Český Krumlov a okolí Lipna na kole i pěšky. Prožijte víkend v Krkonoších, vydejte se na túru do Adršpachu, putujte za výrobou piva do Plzeňského Prazdroje nebo prožijte den plný zážitků na Dolní Moravě.
  • Podívejte se na naši celou nabídku zájezdů po České republice jednodenních i vícedenních zájezdů a třeba vám jeden z nich padne do oka.

Wellness pobyty s tipy na výlety do okolí

  • Wellness pobyty nemusí být jen o tom, že si užíváte příjemné relaxační chvilky v hotelovém wellness. Města v nichž se hotely nachází i jejich přilehlé okolí většinou nabízí krásná a zajímavá místa, památky, ale i malebnou přírodu. Můžete tak svůj relaxační pobyt spojit i s poznávám daného místa.
  • Kam jinam na takové wellness vyrazit, než do slavných lázeňských měst? Mariánské Lázně nabízejí nespočet wellness hotelů, které uspokojí všechny vaše potřeby, stejně jako krásnou přírodu, která městečko obklopuje.
  • Čtyřhvězdičkový hotel Villa Savoy Spa & Wellness nabízí odpočinek v blízkosti přírody, a přesto je jen kousek od centra Mariánských Lázní. Pobyt v hotelu zahrnuje lázeňské procedury v rámci balíčku Stay and Relax nebo Antistresového balíčku. Vydat se pak na výlet můžete třeba hrad Loket, který je považován za jeden z nejkrásnějších hradů v Evropě. Historii objevujte i uprostřed hlubokých lesů na zřícenině hradu Volfštejn nebo vystoupejte do výšin na rozhlednu Panorama – Hamelika.
  • V krásném městečku Hukvaldy, které je mimo jiné známé jako rodiště Leoše Janáčka, leží hotel Hukvaldy. Nabízí vybavené wellness i spoustu sportovního vyžití. U městečka najdete zříceninu hradu Hukvaldy, který patří k nejrozsáhlejším hradních komplexům v České republice. Pokud si chcete ale zajet o kousíček dál, vyrazte na rozhlednu Bezručova vyhlídka na Brdech, která se vypíná do výšky 13 metrů.
  • V Češkovicích u Blanska se nalézá Wellness Hotel Panorama, který vám poskytne opravdu panoramatické výhledy. Navíc stojí v blízkosti Moravského krasu a vy tak můžete zajet na návštěvu do Punkevních jeskyní. A co je výhodou? Hotel nabízí vstup do jeskyní v rámci pobytu!
  • Koukněte na naši celou nabídku wellness pobytů po České republice, kterou stále rozšiřujeme.