Památky, koupání a relax – to je Slovinsko!
Úvodní stránka Blog Památky, koupání a relax – to je Slovinsko!

Památky, koupání a relax – to je Slovinsko!

Slovinsko v sobě snoubí jedinečně krásnou přírodu, města plná protikladů i úžasnou atmosféru, kterou zažijete jenom v této zemi. Pojďte si přečíst, kam vás můžeme vzít!

Kouzelná Lublaň

Jedním z klenotů Slovinska je nepochybně hlavní město Lublaň. Tohle město oplývá mnoha půvaby, můžete v něm vidět tzv. lublaňské baroko, které je nejvíce viditelné na několika měšťanských domech, a také secesi, kterou uvidíte na zrestaurovaných domech sloužících hlavně jako obchodní centra. Průvodce vás vezme po všech místních krásách, a poté ve vlastním volnu můžete vyrazit objevovat zákoutí na vlastní pěst.

Jeskyně Postojna, Portorož, Piran

  • Zajímají vás jeskyně? Tak to si přijdete na své v jeskyni Postojna, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě.
  • Pokud však dáváte přednost sluníčku, bude se vám líbit v letovisku Portorož, kde budete mít možnost koupání a odpočinku.
  • Večer si užijete procházku kouzelným městečkem Piran, které architekturou připomíná italské Benátky. Určitě si pochutnáte v jedné z místních restauracích.

Koper na březích Jadranu

Břehy Jadranu vás přivedou do města Koper, která je také nejdůležitějším přístavem v zemi, ale i příjemným městem s atmosférou Středomoří.

V rámci prohlídky uvidíte poslední dochovanou bránu Muda, Prétorský palác, kostel Nanebevzetí Panny Marie a románskou rotundu sv. Jana Křtitele.

Národní park Triglav a nádherné jezero Bled

O tom, že má Slovinsko krásnou přírodu, není pochyb. To dokazuje i Triglavský národní park plný nejednoho malebného místa. Projdete se soutěskou Vintgar a pocítíte kapku adrenalinu, protože se místy přechází po mostech nad peřejemi řeky Radovné

Co ale nesmíte při návštěvě Slovinska minout je ohromující jezero Bled, na nímž stojí Bledský hrad. Nachází se ve výšce 130 metrů nad Bledským jezerem a poskytuje výjimečný výhled na okolní horskou krajinu i samotné jezero. Pokud zatoužíte, můžete se po jezeře projet lodí.

Chcete se vydat do Slovinska? Podívejte se náš zájezd.