Úvodní stránka Blog Otvírání mostů přes Něvu v Sankt Petěrburgu

Otvírání mostů přes Něvu v Sankt Petěrburgu

Otvírání mostů přes řeku Něvu a petěrburgské kanály je zcela jedinečná podívaná. Dříve plnilo zcela praktickou roli pro lodní dopravu, dnes se z něj čím dál více stává podívaná pro turisty. Podívaná, kterou byste si při návštěvě této severské metropole rozhodně neměli nechat ujít.

Mosty se zvedají v noci zhruba mezi 1:00 a 4:00. Mostů se v noci zvedá většinou 9 nebo 10. Přesný aktuální harmonogram zvedání mostů je každý den zveřejňován na webové stránce www.mostotrest-spb.ruhttp://www.mostotrest-spb.ru/.

Nejhezčí podívaná je u Palácového mostu vedoucího přes Něvu. Kolem jedné hodiny v noci už na Palácovém náměstí čekají během sezóny turisté, aby o tento velký zážitek nepřišli. Zhruba deset minut po jedné hodině začíná zvedání krásně nasvíceného mostu doprovázené klasickou ruskou hudbou. Zvedání trvá zhruba 3 minuty a potom začnou pod mostem proplouvat nejdříve menší výletní lodě a jachty a pak i větší nákladní lodě. Před třetí hodinou se most na 20 minut zavře, aby mohla projet auta a potom se podívaná ještě jednou opakuje.