Online cestování #8: Francie - Paříž a Disneyland
Úvodní stránka Blog Online cestování #8: Francie - Paříž a Disneyland

Online cestování #8: Francie - Paříž a Disneyland

Osmé a zároveň poslední online cestování je tu. Závěrečná virtuální prohlídka nás zavede do Paříže a pohádkového Disneylandu.

Online cestování nás společně provázelo posledních několik měsíců. Bezpečně a z pohodlí domova jsme si díky tomuto projektu ukázali ta nejzajímavější místa z nejrůznějších koutů Evropy. Místa, na která se s námi můžete vydat také ve skutečnosti. Chtěli bychom Vám všem upřímně poděkovat za to, že jste virtuální prohlídky navštěvovali a sdíleli s námi vaše dojmy a zážitky. 

Ve finálním díle Online cestování jsme vás chtěli vzít na nějaké jedinečné místo. Nakonec jsme vybrali magický park Disneyland a také překrásnou Paříž, jedny z nejoblíbenějších destinací z naší nabídky.

Dvě rozdílná, ale stejně kouzelná místa

Do Paříže a Disneylandu jsme se vydali v doprovodu průvodcovského dua Marka a Mirky, kteří jsou na vedení prohlídky po těchto místech těmi nejpovolanějšími. Celé video trvá téměř čtyřicet minut a nabízí výběr toho nejlepšího jak z hlavního města Francie, tak z pohádkové země Walta Disneyho. Pokud však zrovna nemáte čas celé Online cestování sledovat, můžete si přečíst alespoň krátké shrnutí naší cesty. Video najdete na našem YouTubovém kanále nebo na konci tohoto článku.

Prohlídka začíná našim pomyslným příjezdem do Paříže a první zastávkou u jedné z nejznámějších památek, katedrály Notre Dame, kde se od Mirky dozvíme také něco o historii města. Přes náměstí Svornosti poté míříme rovnou ke kolosálnímu Vítěznému oblouku, který obepíná největší kruhový objezd na světě. Má neuvěřitelných dvanáct výjezdů.

Od Vítězného oblouku už je dobře vidět ikona Paříže a naše další zastávka - Eiffelova věž. Tato pozoruhodná věž málem vůbec nevznikla, a i když už byla na světě, měla podle původního plánu hlavní město Francie zdobit jen několik let. Nakonec ale na svém místě setrvala a stala se jednou z nejznámějších staveb na celém světě. Eiffelova věž nabízí jedinečný výhled na město a řeku Seinu, která jím protéká. Vidět je odsud třeba také Louvre a další slavné památky. Naše další kroky už ale směřují asi třicet kilometrů od centra města, do Disneylandu.

Když vstoupíte do světa Walta Disneyho, upoutá vás jako první monumentální princeznin zámek, nad kterým se téměř každý večer rozevírají jako barevné květy překrásné ohňostroje. Obrovský park je rozložený do pěti zemí, které ukrývají nepřeberné množství zážitků. Nejlepší ale je sbírat je osobně přímo na místě. My si virtuálně prohlédneme alespoň několik nejznámějších atrakcí. Třeba zemi Pirátů z Karibiku nebo obrovské dělo, které vás vystřelí až do hlubin vesmíru. Protože s námi virtuálně cestují také děti, nemůžeme vynechat ani návštěvu Malého světa, kde se seznámíme s figurkami představujícími obyvatele nejrůznějších zemí.

Naše cesta končí v druhé části parku, kde lze nahlédnout za oponu filmových ateliérů a studií Walta Disneyho. A je to skutečně pozoruhodná podívaná, která je plná speciálních efektů, adrenalinu a neuvěřitelných zážitků, které vám ještě dlouho zůstanou ve vzpomínkách.

Přečetli jste si článek nebo se podívali na video, a nyní chcete krásu Paříže a Disneylandu poznat na vlastní oči? Vyrazte tam s námi také doopravdy, stačí si vybrat z naší nabídky.

Vyrazte do Paříže a Disneylandu