Online cestování #7: Jižní Itálie
Úvodní stránka Blog Online cestování #7: Jižní Itálie

Online cestování #7: Jižní Itálie

Sedmé Online cestování je tu. Tentokrát jsme se vydali za sluníčkem a krásami jižní Itálie. Přidejte se k nám!

Online cestování

Sezona letních dovolených je v plném proudu. A my máme obrovskou radost z toho, že s vámi znovu vyrážíme nejen po České republice, ale také do zahraničí. Ale i přesto, že v současnosti nikdo nechce trávit příliš mnoho času u počítače, tak také stále pokračujeme v Online cestování. A proto s námi pořád můžete z pohodlí svého domova nebo zahrady vyrážet na virtuální prohlídky těch nejkrásnějších míst v Evropě, kde se potěšíte pohledem na nejznámější turistické cíle a nasbíráte inspiraci pro svou příští dovolenou.

Veškeré další podrobnosti o celém projektu najdete na naší stránce věnované Online cestování. Vaše připomínky a nápady k projektu nám můžete poslat také mailem, a to na adresu online@ckmetal.cz. Online cestování děláme jen a jen pro vás a budeme tak rádi, když nám jej pomůžete udělat co možná nejzábavnější. Těšíme se na vaše podněty.

Cesta po jižní Itálii

Ukázat Vám to nejkrásnější z Itálie by byla práce na několik dní. Představit všechny poklady jižní Itálie by také spíše než na jedno Online cestování vydalo na celovečerní velkofilm. I přesto jsme se ale pod vedením průvodce Marka do této malebné a sluncem zalité oblasti vydali. Rádi bychom vám totiž alespoň v rychlosti představili místa, která na vás v tomto krásném koutě Itálie čekají, pokud jej navštívíte doopravdy. Trasa dnešního online cestování je totiž podobná jednomu z našich opravdových zájezdů, a to zájezdu: Jižní Itálie od Říma po Capri.

Video z virtuální cesty najdete na konci tohoto článku, nebo na našem YouTubovém kanále. Pokud ale zrovna nechcete sedět u počítače a chystáte se třeba ven na sluníčko, můžete si zatím přečíst alespoň krátké shrnutí sedmého dílu Online cestování.

Prohlídka začíná v srdci italského hlavního města, Říma. Podle Marka člověk toto starobylé město stojící na sedmi pahorcích nedokážete celé poznat ani za několik dní. A tak raději Římem, a stejně tak Vatikánem, církevním státem stojícím v centru města, jenom rychle proběhneme, abychom vás nalákali na opravdovou návštěvu. Zastávky s výkladem nás čekají na Svatopeterském náměstí, u tajemného Andělského hradu, na okouzlujícím náměstí Piazza Navona, které ukrývá pozoruhodnou Fontánu čtyř řek a také u starověkého chrámu Pantheon, nejzachovalejší antické stavby ve městě.

Další zastavení se nachází ve zlověstném stínu sopky Vesuv, ve starobylém městě Pompeje, které výbuch dohodo děsivého velikána zakonzervoval v čase i se vší jeho krásou. Město, které v prvním století pohřbilo několik metrů sopečného popela je dnes jedinečným svědectvím o tom, jak žili lidé na počátku našeho letopočtu. Vydáme se také za strůjcem zkázy - na vrcholek sopky Vesuv, odkud je dnes nádherný výhled například na město Neapol.

Na třetí a poslední zastávku dnešního Online cestování se svezeme lodí. Přijíždíme na perlu jižní Itálie, ostrov Capri. Proč se Capri říká Ostrov Koz je jasné, stáda, která se pasou na loukách a svazích jsou vidět už z dálky. Capri nabízí krásný přístav, ze kterého je možné vystoupat nahoru až do míst, odkud krásně uvidíte na část ostrova i moře, které vám před očima mizí za obzorem. Jednu takovou vyhlídku nabízejí unikátní Augustovy zahrady, kde naše sedmé Online cestování končí.

Chcete krásy, které jsme procestovali z pohodlí domova, poznat i na vlastní oči? Vyberte si z naší nabídky poznávacích zájezdů do Itálie a začněte balit.

Vyrazte do Itálie s námi