Online cestování #6: Česko - jižní Morava
Úvodní stránka Blog Online cestování #6: Česko - jižní Morava

Online cestování #6: Česko - jižní Morava

Šestý díl Online cestování je tady! A kam se v něm vydáme? Tentokrát jsme vyrazili zkoumat krásy Česka, konkrétně jižní Moravy. Tak se přidejte k nám!

Online cestování

Letní sezona, tedy sezona dovolených, je v plném proudu. A my máme obrovskou radost z toho, že s vámi znovu vyrážíme nejen po České republice, ale také do zahraničí. I přesto, že v současnosti nikdo nechce trávit příliš mnoho času u počítače, budeme s Online cestováním pokračovat i nadále. A proto s námi stále můžete z pohodlí svého domova nebo zahrady vyrážet na virtuální prohlídky těch nejkrásnějších míst v Evropě, kde se potěšíte pohledem na nejznámější turistické cíle a nasbíráte inspiraci pro svou příští dovolenou.

Veškeré další podrobnosti o celém projektu najdete na naší stránce věnované Online cestování. Vaše připomínky a nápady k projektu nám můžete poslat také mailem, a to na adresu online@ckmetal.cz. Těšíme se na vaše podněty.

Z Pálavy až do Valtic

Když jsme přemýšleli, který z našich zájezdů po České republice vám v Online cestování přiblížíme, nebylo to snadné rozhodování. Naše vlast má toho opravdu mnoho, co stojí za poznání. Ať už se jedná o přírodní krásy, malebná města a obce nebo historické památky. Nakonec se však Milena s Markem rozhodli vyrazit s vámi do míst, která jsou jim nejbližší - na jižní Moravu, kam vás kromě tohoto dílu Online cestování můžeme vzít také doopravdy, při zájezdu Od Baťova kanálu přes Slovensko až na Pálavu a do Mikulova.

Záznam z putování našeho již dobře známého průvodcovského dua najdete na konci tohoto článku, nebo na našem YouTubovém kanálu. A pokud zrovna nemáte volných třicet minut, abyste se na video podívali, můžete si přečíst alespoň krátké zápisky z jejich cesty.

Putování začíná na překrásné Pálavě, která v jinak rovinatém jihomoravském kraji nabízí jedinečné pohledy do krajiny. Pokud vám bude přát počasí, uvidíte odtud třeba až daleko za hranice s Rakouskem. Samotná Pálava v sobě kromě krásných turistických tras ukrývá také historické památky, hrady Děvičky a Sirotčí hrádek, ze kterého lze pěšky dojít až do nedalekého Mikulova.

Právě v Mikulově na vás pak čekají další historické krásy. Patří mezi ně historické náměstí a ikonický zámek s překrásnými zahradami. K Mikulovu neodmyslitelně patří také Svatý kopeček, který vás po mírně náročném výšlapu odměním nádherným pohledem na město. Z Mikulova naše cesta pokračuje do míst, která jsou součástí seznamu kulturního světového dědictví UNESCO - do Lednicko-valtického areálu.

Pohled na zámek v Lednici, který vystavěl rod Lichtenštejnů, patří mezi ty nejznámější v České republice. Krása Lednice však nespočívá pouze v zámku a jeho interiérech, ale také v rozlehlém zámeckém parku, který ukrývá například takzvané salety, nevelké stavby nejrůznějšího stylu, které areál zdobí. Patří mezi ně minaret, který nabízí krásný výhled, nebo třeba lovecký zámeček Janův hrad.

Honosnost a krása neschází ani valtickému zámku. Pokud si navíc trochu pospíšíte, můžete v něm navštívit jedinečnou výstavu historicky přesných kostýmů, které byly využity při natáčení snímku Marie Terezie. A pokud výstavu nestihnete, můžete se stále kochat krásou zámku i rozlehlých zahrad.

Naše šesté Online cestování poté končí ve vinařském sklípku ve vesnici Mikulčice. Pokud s námi ale na stejný zájezd vyrazíte doopravdy, uvidíte a uslyšíte toho ještě mnohem více. Pokud navíc využijete kód, který najdete ve videu, budete se moct na jižní Moravu vydat za jedinečně nízkou cenu. A pokud již tuto oblast znáte nazpaměť, vyberte si některý z našich dalších poznávacích zájezdů po České republice.

Vyrazte s námi na jižní Moravu