Online cestování #5: Slovinsko - malá, velká země
Úvodní stránka Blog Online cestování #5: Slovinsko - malá, velká země

Online cestování #5: Slovinsko - malá, velká země

Je tu pátý díl Online cestování! Tentokrát jsme se podívali na zoubek Slovinsku a nechali se okouzlit jak jeho městy, tak přírodními krásami, které tento nevelký stát ukrývá.

Online cestování

Máme neskutečnou radost z toho, že se hranice mezi evropskými státy otevírají, a že s vámi můžeme znovu vyjíždět do zahraničí. I přesto, že se situace v cestovním ruchu vrací do normálu, jsme se ale rozhodli s Online cestováním pokračovat. A proto s námi můžete i nadále z pohodlí domova vyrážet na virtuální prohlídky těch nejkrásnějších míst v Evropě, kde se potěšíte pohledem na nejznámější turistické cíle a nasbíráte inspiraci pro příští opravdovou dovolenou.

Veškeré další podrobnosti o celém projektu najdete na naší stránce věnované Online cestování. Vaše připomínky a nápady k projektu nám můžete poslat také mailem, a to na adresu online@ckmetal.cz.

Na otočku do Slovinska

Ač rozlohou malé, nabízí Slovinsko spoustu cestovatelských zážitků. Ze širokého spektra zajímavostí a turistických destinací, které jsou ve Slovinsku k vidění, si vybere opravdu každý. Abychom vám alespoň trochu přibližili tuto pestrou zemi, zařadili jsme ji do našeho Online cestování. Záznam z naší cesty pod vedením průvodcovského dua Milena a Marek najdete na konci tohoto článku, nebo na našem YouTubovém kanálu. Na následujících řádcích pro vás máme také krátké zápisky z virtuálního výletu do Slovinska.

Naše cesta začíná v Ptuji, oblíbeném lázeňském městě, které se může pyšnit nejen termálními prameny s léčivými účinky, ale také překrásným historickým centrem. Jedná se totiž o jedno z nejstarších slovinských měst, které pamatuje například největší slávu Římské říše, se kterou je historie města propojená. Na město poté shlédneme z Ptujského hradu z 11. století.

Další zastávkou je samotné srdce Slovinska: hlavní město Lublaň. Zde se potkává slovinská pohostinnost a společenskost s moderním životem hlavního města. Užijeme si procházku po historickém centru i výšlap na hrad. Městu, na které pohádkový hrad shlíží, se právem přezdívá slovinské Benátky, protože právě pod nadvládou italských rodů vyrostlo dnešní centrum města.

Při cestě po Slovinsku nelze vynechat Bled. Ikonické křišťálově čisté jezero obklopené zalesněnými horami, které protíná bezpočet turistických stezek. Po jedné z nich se také vydáme na krátkou procházku, která skončí v populární cukrárně ukryté na břehu jezera. Naše cestování po Slovinsku nemůže v závěru skončit nikde jinde než na mořském pobřeží. Vydáváme se do města Piran, které zdobí nejen působivé historické centrum se známým kostelem a majákem, ale také pohodlné pláže, které přímo vyzývají ke koupání.

Tam naše dnešní virtuální cesta končí. Ta opravdová pro vás ale může teprve začít. Stačí si vybrat z naší nabídky zájezdů do Slovinska

Na co se těšit příště?

V příštím Online cestování nepojedeme nikam daleko, i přesto se ale máte na co těšit. Podíváme se po krásách České republiky. Kam přesně vyrazíme? To se nechte překvapit. Určitě to ale bude stát za to. Sledujte šestý díl našeho Online cestování v pondělí 27.7.2020, začínáme již tradičně v 17:30 hodin.

Poznejte s námi Slovinsko