Online cestování #2: Francie – Provence
Úvodní stránka Blog Online cestování #2: Francie – Provence

Online cestování #2: Francie – Provence

Pokračujeme v našem společném Online cestování. S průvodkyní Lenkou jsme se 01.06.2020 vydali na virtuální prohlídku okouzlujícího regionu Provence.

Online cestování

Ačkoliv se zdá, že se současná situace ohledně cestování začíná zlepšovat, ještě to stále není úplně ono. I proto jsme se rozhodli pokračovat v našem jedinečném projektu Online cestování, ve kterém společně z pohodlí a bezpečí domova vyrážíme do těch nejatraktivnějších evropských destinací. Stačí vám k tomu jen připojení k internetu a hodina volného času.

Online společně cestujeme zdarma. Na projektu navíc neustále pracujeme. Kromě toho, že připravujeme další virtuální prohlídky, také vymýšlíme systém odměn za vaší aktivitu a podílení se na online cestování. Znamená to, že s námi můžete online vyrážet na cesty a u toho navíc vyhrát zajímavé ceny. Veškeré podrobnosti o celém projektu najdete na naší stránce věnované Online cestování. Stránku neustále aktualizujeme. Vaše připomínky a nápady k projektu nám můžete poslat mailem, a to na adresu online@ckmetal.cz.

Křížem krážem po Provence

Pokud jste ještě nikdy nebyli ve Francii, vybaví se vám při vyslovení tohoto jména nejspíše Paříž nebo Eiffelova věž. Pokud jste ale tuto zemi již navštívili, jako první si určitě vzpomenete na její jižní klenot: Sveřepý a naprosto jedinečný region Provence. A právě tam jsme v druhém Online cestování zamířili. Celý záznam z cestě po Provence najdete na našem YouTubovém kanálu nebo na konci tohoto článku. Pokud ale nyní nemáte na hodinovou prohlídku čas, na následujících řádcích na vás čeká krátké shrnutí celého výletu.

Provence u vás patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější destinace. A průvodkyně Lenka, se kterou jsme na cestu vyrazili, mezi ty nejoblíbenější průvodce. A není divu. Její pozitivní energie a zajímavý výklad zdobí i její premiéru v Online cestování, kterou zvládla s humorem a noblesou. S Lenkou se ve videu nejprve seznámíte, a poté se podíváte na základní informace o Provence a jejích obyvatelích.

Samotná prohlídka pak začíná v přírodním parku Camarque známého například pro charakteristické plemeno bílých koní. Odtud se po pobřeží vydáváme do Marseille, druhého největšího francouzského města, kde okusíte jeho přístavní atmosféru a dozvíte se také něco nového, a to hlavně o bazilice Notre-Dame de la Garde.

Naše cesta poté pokračuje do vnitrozemí, kde vás na náhorní plošině omámí vůně rozkvetlých levandulových polí, ale také pohled na jedinečný kaňon Verdon s průzračnou vodou obklopenou strmými skálami. S Lenkou se následně vracíme zpět na pobřeží do měst Saint-Tropez a Port Grimaud, které jsou díky své venkovské eleganci esencí známé provensálské pohody. Cestou po pobřeží se v závěru prohlídky ocitáme v Monaku, kde vás zaujme nejen známý knížecí palác nebo obrovské kasino Monte Carlo, ale také skrytý klenot města: Oceánografické muzeum.

Na co se těšit příště?

Po procházce Londýnem a cestě po Provence už pro vás máme nachystanou další virtuální prohlídku. V příštím díle Online cestování, který proběhne 15.6.2020 se vydáme do Holandska. V 17:30 navštívíme park, kterému se právem přezdívá zahrady Evropy – Keukenhof. Vynahradíme si tak skutečnost, že park zůstal letos kvůli koronaviru uzavřený.

Pokud byste Keukenhof chtěli navštívit také osobně, máme pro vás už připravené zájezdy na jaro 2021, kdy park znovu ožije barvami tisícovek rozkvetlých tulipánů a dalších květin.

Vyrazte na cestu po Provence