Online cestování #1: Anglie - Londýn
Úvodní stránka Blog Online cestování #1: Anglie - Londýn

Online cestování #1: Anglie - Londýn

V pondělí 18.05.2020 jsme první prohlídkou odstartovali náš projekt Online cestování. Společně s Markem jste se podívali do královského města na Temži.

Online cestování

Naše zájezdy nám v současné situaci, kdy není možné vyrazit za hranice, už opravdu chybí. A dobře víme, že vám také. I proto jsme se rozhodli rozjet jedinečný projekt nazvaný Online cestování, ve kterém se s námi a našimi zkušenými průvodci můžete jen s pomocí počítače a internetu vydat do některé z překrásných evropských destinací.

Online cestovat s námi můžete z bezpečí domova a zdarma. Projekt neustále ladíme a vylepšujeme, i proto spolu v budoucnu budeme pomáhat potřebným, nebo vám nabízet odměny za vaši účast a aktivitu v Online cestování. Více podrobností o celém projektu se dozvíte na této stránce věnované Online cestování. Stránku budeme průběžně aktualizovat.

Procházka Londýnem

V prvním díle jsme se společně vydali do Londýna, který patří mezi nejznámější a nejoblíbenější evropská města. Záznam prohlídky najdete na konci tohoto článku nebo na našem YouTubovém kanálu. Pokud si video pustíte, vydáte se pod vedením upovídaného a znalostmi nabitého průvodce Marka na hodinovou procházku podél řeky Temže. Ta vás zavede nejen do centra města s jeho nejznámějšími památkami, ale i k jeho okrajovým částem, kde je k vidění například Královská observatoř s nultým poledníkem nebo působivé protipovodňové zábrany na Temži.

Cestou neminete nejznámější turistické cíle jako oblíbený most Tower Bridge nebo symbol Londýna: věž budovy parlamentu ukrývající zvon Big Ben. Online cestování po Londýně vám umožní nahlédnout i do několika interiérů. Podíváte se například do katedrály sv. Pavla, kde si své ano řekli princezna Diana a princ Charles. U každé zastávky se navíc dozvíte spoustu nevšedních zajímavostí, kterými je Marek vybaven. Londýn totiž patří mezi jeho nejoblíbenější místa.

Na co se těšit příště?

Procházka Londýnem není zdaleka naší poslední online cestou do zahraničí. Příště se společně podíváme do Francie, konkrétně do slunečné a levandulemi provoněné Provence. Druhý díl Online cestování poběží živě v pondělí 01.06.2020 v 17:30 na našem YouTubovém kanále.

Vychutnejte si procházku Londýnem

VIDEO: Online cestování #1: Anglie - Londýn