O nás #12: vedoucí Alexandra Konvalinková
Úvodní stránka Blog O nás #12: vedoucí Alexandra Konvalinková

O nás #12: vedoucí Alexandra Konvalinková

Blízký kontakt s vámi, našimi zákazníky, je pro nás klíčový. A protože jsme vám chtěli dát možnost poznat nás ještě lépe, vymysleli jsme seriál O Nás. V jeho již jedenáctém díle se vám představí naši vedoucí cestovní kanceláře Metal

  • Jméno a příjmení: Alexandra Konvalinková
  • Odkud jsem: Modřice
  • Jak mi říkají v práci: paní Konvalinková
  • Pracovní pozice: Vedoucí CK Metal
  • Motto: Bez práce nejsou koláče.

Žádná firma se neobejde bez řádného vedení, u nás to není jinak. Naše vedoucí, paní Konvalinková, je toho živým důkazem. O tom, že je do cestovního ruchu zapálená, není pochyb.

Její životní cesta ovšem na začátku vedla úplně jiným směrem. Po vystudování oboru Logopedie na Masarykově univerzitě působila na různých pozicích, ale nedalo se popírat, že ji cestovní ruch lákal mnohem víc. Její otec již podnikal s autobusovou dopravou, a proto přišel nápad založit cestovní kanceláří. Jelikož paní Konvalinková splňovala všechny předpoklady, s chutí se vrhla do rodinného byznysu.

Vyzkoušela si obě strany, jak zaměstnance, tak i zaměstnavatele, proto dokáže ocenit výhody i nevýhody vyplývající z její pozice. Za pozitivum shledává, že si může zorganizovat čas podle sebe. Nejvíce ji však dělá radost vést lidi a realizovat myšlenky a nápady, tak aby všechno správně fungovalo. I když jí na jejích bedrech visí velká zodpovědnost a musí být neustále k dispozici, svou práci by už neměnila.

Když zrovna nepřemýšlí nad tím, jak efektivně vyřešit nějaký problém, ráda si popovídá s kolegyněmi o běžných tématech ze života. Od ní si zaručeně dozvíte dobrý tip na to, jak si upéct nějakou dobrotu.

Co si paní Konvalinková vybaví, když se řekne volný čas? Stoprocentně běh. Ovšem pouze na běžícím pásu, běh venku jí k srdci příliš nepřirostl. Co je zajímavé, třeba to, že  se dřívě věnovala rybaření.

Naše cestovní kancelář kdysi na poznávacích zájezdech do Francie začínala, takže určitě nebude překvapivé, že se paní Konvalinková do této krásné země podívala už 17x. Kromě jiných evropských zemí, jako je Holandsko, Španělsko či Švýcarsko, se podívala i na exotičtější místa, ze kterých ji okouzlil Mauricius a Kanárské ostrovy.

Když jsme se jí zeptali, jaká je její vysněná destinace, odpověděla, že jednoznačně Slovinsko, kam by se ráda vydala na hory. Lákala by ji i Dominikánská republika nebo Amerika s Austrálií, ovšem odrazuje ji dlouhý let. I když už mnohokrát navštívila Francii, její kroky zatím nevedly do voňavé Provence, kterou by si ráda projela. Věří, že příští rok bude situace příznivější a svůj sen si konečně splní.

Jako správná vedoucí cestovní kanceláře má místa, která by vám ráda doporučila. S čistým svědomím může říci, že určitě stojí za to, vyjet si na wellness do Maďarska, na Mauricius nebo do Amsterdamu.

V každé práci se najde vtipná nebo milá historka. Paní Konvalinková úsměvně vzpomíná na jednu paní průvodkyni, kterou předtím nikdy neviděla. Ta však tvrdila, že ji zná a pokaždé ji v telefonu oslovovala miláčku.

Na závěr by paní Konvalinková chtěla zanechat své poselství: „Za vším je hodně práce a za hezkými zájezdy jsou jenom lidi, kteří si na své práci dávají záležet. Proto bych chtěla, aby zákazníci měli pochopení. Lidi, co v cestovním ruchu pracují, pro to žijí a není to jen takové to pozlátko, je za tím hodně tvrdé práce. Nejdůležitější pro nás je, abyste mohli cestovat, a především byli spokojení. Budu ráda, když se situace uklidní a budete s námi moci zase svobodně cestovat.“

 

Dovolená v Česku X Dovolená v zahraničí
„Určitě zahraničí. V Česku se mi líbí Český Krumlov, Šumava a celkově hory, chtěla jsem ČR poznat, ale po tomto roce už na to nemám úplně chuť. Doufám, že se dostaneme zase do zahraničí, už jen z důvodu svobody cestování.“

S cestovkou X Po vlastní ose
„Vždycky jezdíme přes cestovní kancelář. Je to kvůli tomu, že se nechci o nic starat. Mám rodinu, a proto musím vědět, do čeho jdu. Rozhodně mám ráda všechno naplánované a s cestovní kanceláří vím, že nezůstaneme stát před hotelem, který by nás odmítl ubytovat.“

Letadlem X Autobusem
„Komfortně letadlem. Paradox je, že dálkové trasy jsou horší v letadle než v autobuse. Je tam poměrně málo místa a během cesty si nemůžete vystoupit a nadýchat se čerstvého vzduchu. To v autobuse řešit nemusíte, ten může zastavit.“

Wellness u bazénu X Chození po horách
„Určitě wellness u bazénu, hlavně kvůli rodině. Nejlepší je kombinace obou, ale to nejde zase moc s dětmi.“

Alexandry fotogalerie