O nás #10: animátorka Oldřiška Hradcová
Úvodní stránka Blog O nás #10: animátorka Oldřiška Hradcová

O nás #10: animátorka Oldřiška Hradcová

Blízký kontakt s vámi, našimi zákazníky, je pro nás klíčový. A protože jsme vám chtěli dát možnost poznat nás ještě lépe, vymysleli jsme seriál O Nás. V jeho již desátém díle se vám představí naše animátorka Oldřiška Hradcová.

  • Jméno a příjmení: Oldřiška Hradcová
  • Odkud jsem: Žatec, Ústecký kraj
  • Jak mi říkají v práci: Oli
  • Pracovní pozice: Animátorka

Jsou lidé, kteří se animátorem musí stát a lidé, kteří se animátorem narodí. Naše Oli je ten druhý případ. Bavit ostatní od rána do večera a starat se o jejich pohodlí jí bylo předurčené. Zjistila to už ve svých osmi letech na dovolené v Egyptě, kde se s touto profesí seznámila. A její nadšení pro animační práci s věkem nezesláblo, spíše naopak. Oldřiška vás dokáže rozesmát nebo roztančit v jakoukoliv denní dobu a na jakémkoliv místě.

Její práce je hlavně o úsměvu, dobré náladě, spoustě kreativních nápadů a někdy trochu o tom umět ze sebe v případě nutnosti udělat šaška. Určitě to není jen placená dovolená, jak se někomu může na první pohled zdát. A jak víme, že svou práci dělá dobře? Když zájezd končí, malé děti pláčou, protože se s ní ještě nechtějí rozloučit. Slzy na krajíčku mají často i jejich rodiče. Dobře totiž vědí, že tak dobře jako Oli jejich ratolesti už nikdo nezabaví.

Svou animační premiéru si Oldřiška odbyla v Itálii nedaleko Lago di Garda. Velký hotel se spoustou lidí pro ni byl zkouškou ohněm, se kterou se ale zvládla poprat. A to až na jedno fotbalové utkání belgických hostů. Oli se ujala role rozhodčího, našla si pohodlné místo, odkud měla dobrý výhled na celé hřiště a… když ji pak hosté vzbudili, bylo už po zápase. Nikomu to ale nevadilo, a navíc si všichni odvezli domů zábavnou historku, na kterou jen tak nezapomenou. A o tom přece práce animátora je, ne?

Už je vám asi jasné, že se Oli umí poprat s každou výzvou. Dalším důkazem budiž to, že se z rodného Žatce po maturitě vydala na asi tři sta kilometrů dlouhou cestu na Masarykovu univerzitu do Brna, kde následně vystudovala sociální antropologii a žurnalistiku. A přestože práci v redakci brzy vyměnila za skotačení s hotelovými hosty, zůstala své alma mater, a tak trochu i novinářské profesi, stále věrná. V jednom studentském spolku totiž spravuje sociální sítě a stará se o PR. Rok a půl také měla svůj vlastní pořad ve studentském rádiu, a i dnes se ještě občas chopí mikrofonu v roli moderátora studentských akcí. Ptáte se, jestli u toho není nervózní? To jste asi zapomněli, že nervozitu necítí ani při hopsaní u bazénu před desítkami hotelových hostů. Oli prostě žije pro to, aby pobavila a překvapila ostatní.

To se jí podařilo i u nás. Když jsme se jí zeptali na nějaké cestovatelské doporučení, nalákala nás do svého rodného města, které prý nabízí víc než jen pole s chmelem. Považte sami, na náměstí v Žatci je miniaturní chmelnička, o pár ulic vedle obří sud piva, a ještě o kousek dál chmelový maják s orlojem a třípatrové chmelové muzeum. No nezní to jako ráj?

Oli už přirostla k srdci také Jižní Morava, a proto by chtěla v Brně zůstat. Ráda odtud také vyráží objevovat krásy Slovenska, o kterých se dozvídá od svých spolužáků na magisterském oboru Sociologie, kde pokračuje se studiem. A kam by se nejraději jednou podívala? Říká, že do velkých ruských měst. Zajímá ji totiž, jestli je život Rusů opravdu tak odlišný od toho našeho. My si nejsme jistí. Jsme ale přesvědčeni o tom, že kdyby byl život Rusů smutnější než náš, Oli se snadno postará o to, aby tomu už tak nebylo.

Dovolená v Česku X Dovolená v zahraničí
„Do zahraničí. Krásy Česka může člověk objevovat kdykoliv a věřím, že na to budu mít náladu v pozdějším věku.“

S cestovkou X Po vlastní ose
„S cestovkou, jelikož se nerada dostávám do úzkých v místech, která neznám. Cestovka zajistí, aby se tohle nestalo a pomůže mi vidět vše, co je v daném místě k vidění. I když sandály s ponožkami nenosím, jsem zkrátka typický český turista!“

Letadlem X Autobusem
„Kvůli pohodlí svých nohou to nerada přiznávám, ale autobusem. Je to ekologičtější a nemám během cesty takový strach.“

Wellness u bazénu X Chození po horách
„Definitivně wellness! Neřídím, takže pěšky chodím skoro pořád, a když už mám dovolenou, tak chci odpočívat a nechat se rozmazlovat, nikoliv zase chodit.“

Fotogalerie Oldřišky