O Nás #04: účetní Kateřina Severová
Úvodní stránka Blog O Nás #04: účetní Kateřina Severová

O Nás #04: účetní Kateřina Severová

Blízký kontakt s vámi, našimi zákazníky, je pro nás klíčový. A protože jsme vám chtěli dát možnost poznat nás ještě lépe, vymysleli jsme seriál O Nás. V jeho čtvrtém díle se vám představí naše účetní Kateřina Severová.

 • Jméno a příjmení: Kateřina Severová
 • Pracovní pozice: Účetní
 • Odkud jsem: Modřice
 • Jak mi říkají v práci: Kačí

Jako malá chtěla být zahradní architektkou, nyní však na jejích ramenech stojí celé CK Metal. Naše účetní Kačí má velkou zásluhu na tom, že u nás všechno běží tak jak má, a že peníze a faktury vždy a včas putují přesně tam kam putovat mají. Možná to nezní jako ta nejzábavnější náplň práce na světě, Kačí ale našla v krocení divokých čísel a nepřehledných stohů papíru zálibu. A my, kteří ani číslům, ani fakturám nerozumíme, ji obdivujeme a jsme za ní neskonale vděční.

Svět marketingu, peněz a neustálého počítání do sebe Kačí vtáhl už ve školních letech. A prohlubování znalostí v tomto oboru ji baví dodnes. I proto, ačkoliv už vystudovala obor ekonomika podniku, účetnictví a daně, pokračuje ve studiu managmentu firem. A tak se trochu bojíme, aby nám ji jako studovanou odbornici brzy nezlanařil nějaký korporát. Naštěstí máme oproti velkým mezinárodním firmám jednu obrovskou výhodu: Kačí to má do naší kanceláře jen kousek cesty.

Možná právě proto dokáže Kačí něco, co málokterý člověk. Ještě před odchodem do práce navštěvuje posilovnu. Pohyb je prý jejím největším koníčkem, ráda vyráží také na čerstvý vzduch, a to na inline bruslích nebo na kole. Snad jediná sportovní aktivita, která ji nikdy neoslovila, je běh. Možná je to ale proto, že není zvyklá ani na útěk před problémy. A že se jich u nás v práci někdy objeví až nad hlavu.

Je skoro podivuhodné, že si Kačí najde ještě čas i na nějaké cestování. Z míst, která už stačila navštívit, by dalším cestovatelům doporučila například okouzlující Rhodos. Byl to pro ni ale těžký výběr, protože podle Kačí má každá destinace své osobité kouzlo, stačí ho jen objevit.

Na cestování po Čechách se jí zase nejvíce líbí pořádné výšlapy. Kdybyste s ní vyrazili na výlet, tak nejspíš skončíte někde v horách. Možná u jednoho ze šumavských jezer, možná na vrcholku Sněžky. Jeden nikdy neví. No a jestli ji ta záplava čísel, která se na Kačí každý pracovní den valí, jednou nepohltí, chystá se vydat za oceán do Ameriky nebo Kanady. Tak snad se to povede co nejdříve. My jí to moc přejeme. Už jenom kvůli tomu, kolik poctivé práce odvádí u nás v kanceláři.

 

 • Dovolená v Česku nebo dovolená v zahraničí?
  „Beru obojí. Obě možnosti mají něco do sebe.“
 • Raději s cestovkou nebo po vlastní ose?
  „Mám radši, když se nemusím na nikoho vázat, takže po vlastní ose. Je to takové volnější.“
 • Raději letadlem nebo autobusem?
  „Létání je moje láska, takže určitě letadlo.“
 • Wellness u bazénu nebo chození po horách?
  „Jsem pro chození po horách!

Fotogalerie Kačí