O Nás #03: referentka Monika Škaroupková
Úvodní stránka Blog O Nás #03: referentka Monika Škaroupková

O Nás #03: referentka Monika Škaroupková

Blízký kontakt s vámi, našimi zákazníky, je pro nás klíčový. A protože jsme vám chtěli dát možnost poznat nás ještě lépe, vymysleli jsme seriál O Nás. V jeho již třetím díle se vám představí naše referentka Monika Škaroupková.

 • Jméno a příjmení: Monika Škaroupková
 • Pracovní pozice: referentka
 • Odkud jsem: Brno
 • Jak mi říkají v práci: Šéfis

Monča je každé ráno v práci mezi prvními. Může to být tím, že to má z nás všech nejblíž, my si ale myslíme, že je to tak, protože ji její práce prostě baví. A co vlastně taková pozice referentky obnáší? Kromě toho, že ihned po svém příchodu do kanceláře zapíná pro všechny nezbytné rádio, je Moničiným úkolem dostat každého, kdo s námi cestuje, bezpečně do cílové destinace a zpět. Neznamená to ale, že by přímo usedala za volant autobusu. Spíše ze svého místa v kanceláři organizuje svoz cestujících, stará se o vaše pohodlí a o veškeré speciální požadavky, které si jen můžete představit. Náplň její práce je tak z jedné poloviny o komunikaci s vámi a z druhé o domluvě s řidiči a průvodci, kteří se o vás starají na zájezdech.

O tom, jak to v autobusech při dlouhých cestách chodí, ví Monča v podstatě všechno. Sama se v nich něco nacestovala, když dříve pracovala jako stevardka. I proto je v otázkách pohodlí na cestách u nás tím nejpovolanějším, a my jsme rádi, že práci, při které byla neustále v pohybu, nakonec vyměnila za pohodlí a klid naší kanceláře. Pevná pracovní doba, pohodové prostředí a volné víkendy pro ni před dvěma roky, kdy se přidala do našeho týmu, byly vítanou změnou. Nechceme se příliš chlubit, ale Monča si chválí také kolektiv, který v práci máme.

Monča je rodilý Brňák, který zůstal jihomoravské metropoli věrný i v dospělosti. Má to prý svoje výhody, a to obzvláště v létě, kdy může do práce vyrazit na kole. Ke kariéře v cestovním ruchu ji něco táhlo už při studiích. Vystudovala hotelnictví a cestovní ruch ve Slavkově a dodnes říká, že si dobře vybrala. A my nemůžeme nesouhlasit.

Monča nedá dopustit na celou Moravu. Má ráda nejen Brno, ale třeba také Pálavu, Olomouc nebo Znojmo. Při cestách za hranice ji pak lákají teplejší kraje, například Mallorca. Plán na svou další dovolenou už má také jasný, chystá se projet napříč slunnou Itálií. A potom? Na mapě jejích cestovatelských snů svítí Nový Zéland nebo plavba výletní lodí. A dopustit nedá ani na okouzlující Řím.

Když se Monča zrovna nestará o hladkou a pohodlnou cestu našich klientů tak vyráží na čerstvý vzduch. Má totiž to štěstí, že na ni příroda čeká hned za domem. V současnosti se snaží spřátelit s běháním, kterému právě díky možnosti trávit smysluplně čas v přírodě, pomalu přichází na chuť. A když ji bolí nohy, nebo kazí plány počasí, má vždy v záloze Netflix. Jejím speciálním koníčkem je pak pěstování osobnosti. Nejsme si jistí, co přesně to obnáší a kolik času taková záliba zabere, ale Monče se v ní očividně daří. Její osobnost si totiž nemůžeme vynachválit.

 • Dovolená v Česku nebo dovolená v zahraničí?
  „Určitě oboje. Nejde se úplně přiklonit k jedné variantě. V Česku bych jela na prodloužený víkend, hlavně na hory, v létě do zahraničí na delší dovolenou. Nebaví mě ale ležet jenom na pláži, mám ráda, když má místo co nabídnout: památky, přírodu...“
 • Raději s cestovkou nebo po vlastní ose?
  „Preferuji cestování po vlastní ose. Nemusím mít vše přesně naplánované, ale přizpůsobím si dovolenou situaci a sama sobě. A úplně nejlepší je, když to někdo naplánuje se mnou.“
 • Raději letadlem nebo autobusem?
  „Stoprocentně letadlo. Jelikož jsem vysoká, v buse mám vždycky kolena zaražená v sedačce přede mnou. Autobusem dojedu nejdál tak na hranice.“
 • Wellness u bazénu nebo chození po horách?
  „Záleží, jak kdy. Je těžké si vybrat jen jednu možnost.“

Fotogalerie Monči