O Nás #01: průvodkyně Lenka Sobočíková
Úvodní stránka Blog O Nás #01: průvodkyně Lenka Sobočíková

O Nás #01: průvodkyně Lenka Sobočíková

Blízký kontakt s vámi, našimi zákazníky, je pro nás klíčový. A protože jsme vám chtěli dát možnost poznat nás ještě lépe, vymysleli jsme nový seriál O Nás. V prvním díle se vám představí naše průvodkyně po Provence Lenka Sobočíková.

 • Jméno a příjmení: Lenka Sobočíková
 • Pracovní pozice: Průvodkyně
 • Odkud jsem: Opava
 • Jak mi říkají v práci: Lenka, paní Lenka

Každý z CK Metal se k cestovnímu ruchu dostal trochu jinak. Vůbec nejzajímavější příběh do tohoto odvětví ale přivedl naši průvodkyni Lenku. Ta byla v jednom roce ještě inženýr stavař, který projektoval interiéry budov, a v dalším se stala spolumajitelem cestovní kanceláře zaměřené na zájezdy do Provence.

„Když jsi si tu kancelář tak hezky navrhla, nechtěla bys v ní už zůstat?“ Právě tato nabídka změnila Lenčinu profesní dráhu poté, co vyprojektovala kancelářské prostory pro cestovku jednoho svého známého. Lenka souhlasila a na dalších šestnáct let se stala součástí vedení této cestovní kanceláře. Nejrůznějšími vrtochy osudu se pak dostala až k nám do Metalu. A my jsme za to více než rádi.

Ke své původní profesi se už Lenka nikdy nevrátila. Pravítka a kalkulačku natrvalo vyměnila za slovníky cizích jazyků a projektování staveb za plánování těch nejlepších zájezdů. A svého rozhodnutí ani trochu nelituje. Cestování je totiž jak jejím zaměstnáním tak největším koníčkem. Navíc díky práci v cestovním ruchu objevila také svou osudovou lásku – francouzský region Provence.

Právě krajem levandulových polí lemovaným Azurovým pobřežím Lenka provádí i naše klienty. Díky jejímu zábavnému a poutavému výkladu propadají kouzlu Provence stále další a další Češi. Lenka zná tento region jako své vlastní boty a jako cílovou destinaci by jej doporučila každému, kdo jen trochu touží po pohodové dovolené. Podle ní je totiž Provence přesně taková, jakou si ji lidé představují: půvabná, okouzlující a plná osobitých, ale milých lidí. A my nemáme jediný důvod tomu nevěřit.

Kromě Provence se s Lenkou setkáte také na zájezdech do Chorvatska nebo Slovinska. Nebojí se ale ani cest do exotických destinací. O tom svědčí fakt, že chybělo jen málo k tomu, aby se natrvalo přestěhovala na Bali. Měla tam totiž provádět české skupiny turistů. Lenka se ale nakonec rozhodla zůstat v Čechách u své rodiny. Odměnou jí za to dnes jsou dvě vnoučata, které jí přinášejí radost a energii.

Myslíte si, že to neustále cestování už Lenku omrzelo? To jste velmi daleko od pravdy. Každou volnou chvíli totiž vyráží z domova na cesty. A když zrovna nemíří do své oblíbené Provence, kam už jezdí téměř jako na chatu, vyráží lyžovat nebo na vodu. Lenka je skvělý lyžař, a hlavně zkušený vodák, který už pokořil nejen české řeky, ale také slovenské, rakouské nebo slovinské vodní toky.

Lenka říká, že aby se podívala na všechna vysněná místa, bude potřebovat ještě dva životy. Jedním takovým jejím cestovatelským snem je cesta do Norska, kam už měla v minulosti několikrát namířeno jako průvodkyně. Vždy ji to ale nakonec překazily jiné, neodkladné povinnosti. A tak si prý Skandinávii nechává na důchod.

Z obrovského množství zájezdů, které už Lenka jako průvodce absolvovala, si přivezla nejen cestovatelské zážitky, ale také desítky zábavných příhod a historek, kterými nás vždy pobaví. Její známí ji prý říkají, ať z těchto příhod sepíše celou knihu. Pokud se tak stane, budeme první ve frontě při autogramiádě. A vy byste měli být hned za námi. Lenčin obrovský talent na vyprávění totiž potvrdí každý, kdo už někdy pod jejím vedením vyrazil na zájezd. A je jedno jestli do Lenčiny milované Provence nebo někam úplně jinam.

 • Dovolená v Česku nebo dovolená v zahraničí?
  Já už dovolenou neměla hrozně dlouho, a když mám, tak v zimě. Takže bych si vybrala nějakou exotiku anebo zase Provence, takže spíš zahraničí.“
 • Raději s cestovkou nebo po vlastní ose?
  Raději po vlastní ose, kromě exotiky, kde se to moc nedá.“
 • Raději letadlem nebo autobusem?
  „Dneska už určitě letadlem. Autobusové zájezdy mají kouzlo v tom, že lidé toho cestou víc uvidí. Ale letadlo je snazší a pohodlnější.“
 • Wellness u bazénu nebo chození po horách?
  „Určitě hory.“

Fotogalerie Lenky