Úvodní stránka Blog Nizozemí: tulipány a větrné mlýny

Nizozemí: tulipány a větrné mlýny

Nizozemí je atraktivní zemí, plnou tulipánů, větrných mlýnů, vynikajících sýrů a nekonečné roviny.

Nizozemí je atraktivní zemí, plnou tulipánů, větrných mlýnů, vynikajících sýrů a nekonečné roviny. První, čeho si turisté v Nizozemí všimnou, je velké množství lidí, kteří zde jezdí na kole, a to bez ohledu na roční období nebo počasí. K dispozici je velké množství upravených cyklistických stezek i speciální semafory pro cyklisty. Je však nutné dávat velký pozor na rychle jedoucí cyklisty, kteří se řítí leckdy bezohledně a zvoní na okolní pěší turisty. Kola si Nizozemci většinou nezamykají, pokud ano, tak zámek na kolo by měl být dražší než kolo samotné, jak Holanďané často s nadhledem zdů razňuj& iacute;.

Nizozemí je liberální zemí, a tak přítomnost coffeshopů, kde je možné si koupit i marihuanu, nikoho nepřekvapí. Rovněž tak mají Holanďané liberální vztah k prostituci, a tak malé verze amsterdamského Red Light Districtu lze najít v leckterém větším nizozemském městě.

Nizozemí není svou rozlohou velká země, ale i když neoplývá velkým přírodním bohatstvím, je hodně bohatá na zážitky. K tomu navíc přistupuje přívětivá a přátelská náklonnost Nizozemců k turistům a návštěvníkům, vztah k tradicím i schopnost vstřebat nejnovější vědecké poznatky.

Aleš Závodský

průvodce

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám