Nenechte léto skončit. Vyrazte letos na dovolenou v září
Úvodní stránka Blog Nenechte léto skončit. Vyrazte letos na dovolenou v září

Nenechte léto skončit. Vyrazte letos na dovolenou v září

Prázdniny utekly jako voda a podzim klepe na dveře. Jestli jste si ale letos ještě neužili dovolenou, není třeba zoufat. Cestovatelské zážitky můžete sbírat i v září.

Nemohli jste si letos užít pořádnou letní dovolenou? Nebojte, ještě není všem dovolenkovým dnům konec. Vyrazit za odpočinkem nebo poznáváním totiž můžete bez obav také v září. Taková podzimní dovolená má navíc i své výhody. Tou první je pěkný fakt, že si díky ní prodloužíte bezstarostné léto.

Plusy podzimní dovolené

Další výhodou podzimní dovolené je její cena. I přesto, že peníze při výběru zájezdu často nehrají hlavní roli, se vždy hodí zaplatit o něco méně. A když se v políčku měsíců změní v datu odjezdu osmička na devítku, jde cena mnoha zájezdů ihned dolů. Když si k tomu ještě počkáte, a rozhodnete se pro zářijový last minute, ušetříte od několika stovek až po tisíce korun.

Co dalšího nabízí dovolená v době, kdy už většina lidí míří do práce? Přece žádné davy a tlačenice. V září si u moře, které je ještě krásně teplé, užijete poloprázdné pláže. Čekají vás také pohledy na slavné památky, které nejsou v obklopení stovek turistů. Vždy je tu sice malé riziko, že se počasí v září zhorší. Pokud ale nebudete mít velkou smůlu, užijete si jedinečnou dovolenou, na které si odpočinete jako málokde.

To samé, co u turistů, platí také u dětí. Pokud se chcete vyhnout rozjásaným dětem běhajících po chodbách hotelu a kolem bazénu, počkejte s dovolenou na podzim. Wellness centra, bazény i pláže jsou tou dobou o poznání klidnější, a vy tak snadněji načerpáte novou energii. A pokud sami děti máte, dopřejete jim tak třeba poloprázdné vodní atrakce.

Kam se v září a říjnu vydat?

Jestli patříte mezi milovníky moře a pláží, nejspíš už máte letošní dovolenou za sebou. Pokud tomu tak není, máme pro vás dobrou zprávu. Září je totiž ideální měsíc pro pozdní dovolenou na pláži, třeba na bulharském Slunečném pobřeží. Možná budete mít o pár stupňů méně než při letních vedrech, garantujeme vám ale, že moře bude stále teplé a pláže téměř prázdné. Díky množství prostoru a péče, které se vám dostane, si pak nižších teplot ani nevšimnete. My pro vás ještě několik zářijových zájezdů do Bulharska máme. Navíc za opravdu jedinečně nízké last minute ceny.

Poznávejte svět i na podzim

Milujete teplo, ale neradi trávíte celý den v plavkách? Navštivte s námi jižní Itálii. Kromě opálení od stále horkého zářijového slunce si domů přivezete kopu nových zážitků. Podzim totiž Římu, Pompejím, ani kouzelným italským ostrovům Capri a Ischia na kráse neubírá. Přesvědčte se o tom na vlastní oči.

Další zářijovou stálicí mezi destinacemi je Francie. Tam je krásně vlastně po celý rok. Vlahý podzim na Azurovém pobřeží a ve vnitrozemí barevného regionu Provence má ale své naprosto jedinečné kouzlo. Podobně je na tom také Paříž. Pohled z Eiffelovy věže na malebné ulice města vybarvené podzimním listím vám zůstane dlouho v paměti. Návštěvu Paříže můžete spojit s Disneylandem. Díky kouzlům, která park ukrývá, je v něm totiž krásně bez ustání.

Vyrazte na podzim do Francie s námi. Máme pro vás připravené skvělé last minute ceny a zájezdy, které vás vezmou na ta nejpůsobivější místa.

Užijte si barvy podzimu v zahraničí

Neláká vás Francie ani Itálie, a chtěli byste v září vidět něco méně obvyklého? Máme tip přesně pro vás. Vyrazte na podzimní dovolenou do Holandska. Poznáte zde města s pohodovou atmosférou, kterým vévodí kosmopolitní Amsterdam, i pozoruhodnou holandskou přírodu, která je barevná po celý rok. Zážitky, které si odtud domů přivezete, vám pak budou závidět všichni, kdo letos na podzim zůstali doma.

Posledním tipem, který pro vás máme, je návštěva polské Osvětimi. Tu ocení zejména milovníci historie. Prohlídka tamních koncentračních táborů je opravdu silným a nevšedním zážitkem, jenž nám připomíná dobu a události, které je třeba si pamatovat.

Nebojte se podzimu

Pokud vás naše tipy nezaujaly, ale přesto byste rádi na podzimní dovolenou vyrazili, nebojte se. Fantazii se meze nekladou a vy se tak můžete vydat kamkoliv jen budete chtít. Jak jsme vám ukázali, cestování v září nebo říjnu má své výhody, a není proč se ho obávat. My vám na podzimní cesty přejeme hezké počasí a mnoho nových cestovatelských zážitků.