Úvodní stránka Blog Námořní muzeum v Tallinu

Námořní muzeum v Tallinu

Přijďte se podívat do muzea Seaplane Harbour (estonsky Lennusadam) v Tallinu. Toto moderní námořní muzeum se nalézá v bývalém přístavišti hydroplánů ve sto let starém hangáru a jeho návštěva je skutečně zážitek.

Jakmile vstoupíte dovnitř a zvednete oči ke stropu, uvidíte velkolepou ponorku zavěšenou ve vzduchu. Původní ponorka Lembit z roku 1936 je hlavní atrakcí muzea, stejně jako hydroplán Short 184 nebo vrak lodi Maasilinn, což je nejstarší potopená loď nalezená v estonských vodách. Můžete se tu projít mezi velkými lodními zbraněmi, plachetnicemi, čluny, námořními minami, naleznete zde i hřiště pro děti a mnoho dalšího. Děti, ale i dospělí, si tady mohou zkusit řídit loď, pilotovat letadlo, střílet se simulátory, plachtit i další věci.

Když vyjdete ven z hangáru narazíte na sto let starý ledoborec Suur Tõll zakotvený v místním přístavu. Celou loď si můžete projít a podívat do důstojnické jídelny, do strojovny a kotelny, na kapitánskou kabinu a další exponáty v podpalubí. Samotný přístav je plný života a je ideální pro procházky ve slunném dni. Kromě ledoborce tam kotví řada dalších lodí, které rovněž stojí za vidění.
V muzeu se také v průběhu celého roku konávají různá fóra a vzdělávací akce, setkání se slavnými polárníky a cestovateli a s autory knih. Tyto akce často probíhají v angličtině.

Samozřejmě se zde pamatuje také na odpočinek a občerstvení návštěvníků, kterým je k dispozici místní kavárna Café Maru.

Bc. Alexandra Konvalinková

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám