Úvodní stránka Blog Marseille a Bazilika Notre Dame-de-la-Garde

Marseille a Bazilika Notre Dame-de-la-Garde

Velkou atrakcí na pobřeží Středozemního moře ve Francii je Marseille. Druhé největší francouzské město a zároveň obří přístav má bohatou historii a jedinečnou atmosféru. Jako by se tu mísily vlivy evropské a africké, vynikající poloha v širokém zálivu, obklopeném řetězem vápencových pohoří s rybářským rázem starého přístavu i živými tržišti. Marseille je nejstarším z velkých francouzských měst a přestože byla bombardována za 2. světové války, má skvělé architektonické památky.

Vévodí jim Bazilika Notre Dame-de-la-Garde, na vrcholu kopce nad městem, s věží zakončenou pozlacenou sochou Panny Marie, která v letním slunci nádherně září a tvoří dominantu na horizontu města. 15. srpna sem každoročně přichází procesí poutníků z celé Provence na největší mariánský svátek v celém roce.

Kdo nechce stoupat uličkami města nahoru, sveze se pohodlným turistickým vláčkem a ocení nádherný výhled z baziliky na celé město i záliv Středozemního moře. Až se návštěvník pokochá skvělým výhledem, může ochutnat v některé z marseillských restaurací typickou zdejší pochoutku - polévku zvanou bujabéza, jejíž základ tvoří ryby a různé další "dary moře". V březnu se v Marseille koná známý karneval, v červenci místrovství v pétangu, v září pak známý veletrh.

Velkou zajímavostí je výlet lodí z Marseille na blízký ostrov If. Na něm je známá pevnost, kde byli internováni političtí vězni. Pevnost proslavit Alexander Dumas starší ve svém románu Hrabě Monte Christo.

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám