Úvodní stránka Blog Magická modrá jeskyně s náročným přístupem z moře

Magická modrá jeskyně s náročným přístupem z moře

Věděli jste, že vulkanický ostrov Capri ukrývá hned dvě jeskyně přístupné od moře? V první budete uchvácení azurovou modří, druhá naopak překvapí svou smaragdovou září.

Díky své nádherně modré barvě je tzv. Grotta Azzurra, neboli Modrá jeskyně, na jižním cípu italského ostrova Capri považována za doslova magické místo. Za tuto barvu jeskyně vděčí podloží z vápence a skutečnosti, že světlo do jeskyně prochází otvory pod vodní hladinou, díky čemuž se ze světelného spektra vytratí veškeré červené odstíny a zůstane pouze úžasné modré zabarvení.

Je pravdou, že v minulosti toto zabarvení spíše vyvolávalo obavy z přítomnosti nadpřirozených bytostí. Nicméně dnes je návštěva Modré jeskyně skutečně nezapomenutelným zážitkem. Nejenom pro svoji barvu, ale spíše pro samotný přístup do jeskyně. Díky tomu, že ostrov pracuje (vulkanická činnost) a naklání se na jednu stranu, nachází se vchod do Modré jeskyně v současné době necelý metr nad hladinou moře. Proto do jeskyně návštěvníci vplouvají pouze po třech na malých pramicích a navíc vleže. Z toho důvodu se také především v letní sezóně před jeskyní tvoří doslova zácpy lodí s klienty, kteří čekají na vhodný okamžik k vplutí dovnitř.

Co ještě ukrývá ostrov Capri?

Pokud by se vám však nechtělo čekat v na první pohled nekonečné řadě turistů, nezoufejte. Ostrov Capri nabízí kromě proslulé Modré jeskyně i tzv. Zelenou jeskyni. Ta je lépe přístupná a je běžně zařazována do okružních plaveb kolem ostrova. Svojí smaragdově zelenou barvou si s Modrou jeskyní rozhodně v ničem nezadá.

 

Říká se, že lepší jednou vidět, než tisíckrát o tom slyšet (nebo číst). Takže hurá na návštěva jihu Itálie včetně ostrova Capri.

Autor článku: Věra Hamerská, průvodkyně Itálie

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám