Maďarsko: země léčivých pramenů láká na odpočinek i zábavu
Úvodní stránka Blog Maďarsko: země léčivých pramenů láká na odpočinek i zábavu

Maďarsko: země léčivých pramenů láká na odpočinek i zábavu

Potřebujete si odpočinout od neustálého stresu? Trápí vás jarní únava nebo bolí záda? Pak s námi vyrazte na jeden z wellness pobytů do Maďarska, lázeňské velmoci. Protože i za pár dní v termálech posílíte tělo, zklidníte mysl a rychle získáte ztracenou energii.

Vybírejte ze čtyř stovek lázní s léčivými prameny

S trochou nadsázky se říká se, že kdekoliv v Maďarsku zapíchnete do země hůl, vytryskne tam léčivý pramen. Najdete tu na tisíc léčivých horkých pramenů, na které jsou Maďaři náležitě hrdí.

Oblíbené lázně tu už ve starověku vybudovali Římané, když tu postavili provincii Pannoniu. Jejím centrem se stalo město Aquincum, které je dnes částí Budapeště.

Přinášíme vám přehled top lázní v Maďarsku, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Do Sárváru za léčebnými procedurami i na rodinnou dovolenou

Ne nadarmo se lázním Sárvár říká lázně tří generací. V lázních rozdělených na léčebnou a zážitkovou část, si přijdou na své mladé páry, rodiny s dětmi i senioři. Lázně najdete na západě Maďarska, necelé čtyři hodiny jízdy autem z Prahy. Čeká vás tu křišťálově čistá voda, klidná místa pro odpočinek i exkluzivní saunový svět.

 • V lázních Sárvár si užijete hned dvou léčebných pramenů. První o teplotě 43 °C vyvěrá z hloubky 1200 metrů pod zemí. Druhý horký pramen o teplotě 83 °C vyvěrá dokonce z hloubky 2000 metrů.
 • Místní vody vám pomůžou zejména při potížích s pohybovým aparátem nebo při gynekologických problémech.
 • Lázně jsou přímo propojeny s oblíbeným hotelem Park Inn Sarvár, který najdete v naší nabídce.
 • Tip na odpolední výlet: přímo ve městě najdete jezero Csónakázó, kde si můžete užít romantickou projížďku na člunu.

Bükfürdő – lázně s téměř třemi desítkami bazénů a saun

Lázně Bükfürdő leží v západním Maďarsku a jsou nejoblíbenější maďarskou lázeňskou destinací. Není divu! V rozlehlém areálu najdete téměř třicet bazénu a deset typů různých saun. Některé z hotelů v naší nabídce jako Répce nebo Répce Gold jsou s lázněmi přímo spojeny vyhřívanou chodbou. To ještě více zpříjemní vaši relaxační dovolenou.

 • Léčivá voda v lázních Bükfürdő vyvěrá na povrch ze čtyř pramenů a je vhodná především pro lidi trpící chronickými záněty kloubů, revmatismem, chronickými gynekologickými a urologickými záněty.
 • V lázních můžete vyzkoušet také picí kúru s blahodárnými účinky na zažívací potíže. Před jídlem se doporučuje pomalu vypít jeden decilitr minerální vody o pokojové teplotě.
 • Chcete ochutnat pravé lokální maďarské speciality nebo si přivést domů malý suvenýr? Nezapomeňte ve městě navštívit místní farmářské trhy, které se konají každý pátek od konce dubna do října. Najdete je u bývalého autobusového nádraží, přibližně deset minut chůze od lázní.

Celldömölk s unikátními vulkanickými lázněmi a pohodovou atmosférou

Chcete vyrazit do maďarských lázní, ale bojíte se, že v bazénech a vířivkách bude hlava na hlavě a neužijete si pořádného odpočinku? Pak vyrazte do menšího lázeňského městečka Celldömölk, které jsou významné díky jedinečným vulkanickým lázním i pohodovou atmosférou.

 • Lázně najdete v prostředí pět milionů let starého vrchu Sága v klidné lokalitě.
 • Vulkanické lázně jsou vhodné pro lidi trpící nemocemi oběhové soustavy, onemocněním pohybového ústrojí nebo také po ortopedických a neurologických operacích.
 • Najdete tu osm druhů bazénů, saunovou zónu a dětský svět s velkou skluzavkou.
 • Tip na výlet: Balaton je od Celldömölku vzdálený jen 50 kilometrů. Zajeďte se vykoupat k „maďarskému moři“ nebo si vypůjčte kolo a projeďte se na cyklostezce, která vede kolem celého jezera.

Svezte se s námi do maďarských lázní

Nabízíme lázeňské destinace, do kterých z České republiky dorazíte autem od dvou do šesti hodin. Pokud si ale chcete užít odpočinek se vším všudy, nově vás svezeme na wellness autobusem.

Wellness pobyt můžete strávit ve vyhlášených maďarských lázních, sousedním Slovensku, pohraničním Jižním Polsku nebo také v malé velké zemi Slovinsku.