Maďarsko: Z Adventních trhů do termálních lázní
Úvodní stránka Blog Maďarsko: Z Adventních trhů do termálních lázní

Maďarsko: Z Adventních trhů do termálních lázní

Zavítejte do Maďarska během Adventu a nechte se pohltit nádhernou atmosférou. Vychutnejte si Adventní trhy, a nakonec se nechejte hýčkat ve vyhlášených termálních lázních! Co může být příjemnějšího?

Užijte si adventní trhy i odpočinek v termálech

Předvánoční čas klepe na dveře a vy přemýšlíte, kam se vydat? Maďarsko je správná volba. Tahle země plná lázní vám nabídne nespočet měst, kde se dá prožít advent. Snad v každém městě najdete vánoční trhy se svařeným vínem a jako bonus na vás čeká bruslení.

A víte, co je nejlepší? S vánoční náladou se z mrazivých ulic přesunete do lázní, kde se ponoříte do blahodárné termální vody. Podívejte se na několik tipů, kde si takové příjemné chvíle užijete.

Budapešť, vánoční „dáma na Dunaji“

Město, kde si užijete úžasnou vánoční atmosféru a zároveň si zarelaxujete ve vyhlášených lázních, je nepochybně Budapešť. Po setmění se sami přesvědčíte, že je tahle „kráska na Dunaji“ během adventu opravdu okouzlující a svým kouzlem vás dozajista strhne. Má vám totiž co nabídnout.

Na adventní trhy do Budapešti každoročně přijíždí stále větší počet turistů. Nesmíte zapomenout ochutnat něco dobrého ve stáncích s občerstvením. Ať už jsou to chutné klobásy, langoše nebo něco sladkého, určitě si skvěle pochutnáte.

Nebyly by to adventní trhy bez trdelníku, štrúdlu, který si můžete vybírat hned z několika verzí, nebo bez ochutnávky tradičního dortu dobos torta ve vyhlášené Gerbaudově cukrárně hned na trhovém náměstí. A pro zahřátí na vás čeká svařené víno, punč nebo horká čokoláda. Ke spokojenosti vám nebude už nic chybět.

Tedy skoro. Za zahřátím samozřejmě zamíříte především do budapešťských lázní. Jedním z největších lázeňských komplexů v Evropě jsou právě Széchenyiho lázně.

  • V Széchenyiho lázních se budete cítit jako znovuzrození. Místní termální voda je totiž bohatá na vápník, hořčík, síran sodný, fluoridy a kyselinu boritou.
  • Najdete zde vnitřní a venkovní bazény s různou teplotou a podvodními proudy.
  • Prameny bohaté na minerály jsou proto účinné při léčbě pohybového ústrojí a kožních problémů.
  • Tip, které procedury zaručeně vyzkoušet: picí kůru, balneoterapii, různé druhy masáží jako je lékařská léčebná masáž, relaxační masáž a thajská masáž nebo různé kosmetické služby.

Na druhé straně Dunaje vás čeká něco podobného v Gellértových lázních. Pokud vás láká noční koupání s výhledem na nádherně osvětlenou Budapešť, toho se vám dostane v lázních Rudas. A ti, kdo se chtějí trochu protáhnout, by měli vyrazit bruslit na umělé jezírko poblíž parku Városliget.

Eger – advent s nádechem historie

Líbil by se vám advent v historických kulisách? To a mnohem víc na vás čeká v Egeru. Procházejte na adventních trzích se stylově vyzdobenými dřevěnými stánky konaných na náměstí Dobó István hned před barokním kostelem. Určitě stojí za to se dovnitř podívat, jelikož je v něm umístěn živý betlém.

Nad městem se vypíná její dominanta – opevněný hrad, který je krásně vánočně osvětlen. Pohled na něj vás uchvátí! Na nedalekém náměstí Gárdonyi si pak můžete užít bruslení na menším kluzišti obklopeném stánky s občerstvením a výrobky, nebo větším krytém kluzišti u ulice Malomárok.

  • Místní lázeňství je spojeno s Turky – ti zde vystavěli první lázně někdy v 17. století. Lázně Török fürdő vás upoutají především svou jedinečnou výzdobou. Turecké lázně zahrnují 6 bazénů, saunu, infra kabinu a aroma kabinu.
  • Za vyzkoušení stojí Padisahova masáž, lékařská masáž, detoxikační masáž nebo fyzioterapie.
  • V blízkosti byly vystavěny městské lázně. Najdete zde plavecký bazén, bazén s horkou termální vodou, který je napůl vevnitř a napůl venku, nebo podvodní masážní proudy a další.
  • Pokud toužíte po luxusnějších a modernějších lázní, nedaleko vás čekají jedny v Egerszalóku.

Vánoční atmosféra v Győru

Zavítejte do jednoho z největších maďarských měst – do Győru. Ačkoliv je toto město spíše obchodní a průmyslové, ukrývá historické centrum s barokními prvky. Na místních adventních trzích se vám bude líbit. Zapůsobí na vás příjemná a klidná atmosféra.

Budete se procházet mezi krásně osvícenými ulicemi, vysokými budovami a stánky s rozličným občerstvením, svařeným vínem, krásnými vánočními ozdobami nebo třeba kořením. Tradičně se od roku 1998 v Győru také koná Zimní festival.

Odpočinku se vám dostane v místních zmodernizovaných lázních Rába Quelle. Místní termální voda má opravdu blahodárné účinky a zapůsobí nejen na vaše tělo, ale také příjemně uvolní vaši mysl.

Společně s dětmi si můžete užít jak termální bazény, tak zážitkové bazény společně s tobogány, také sauny a jacuzzi. Nezapomeňte zajít na jednu z nabízených masáží, která vás pohladí nu duši už jen svými názvy – levandulová, orchideová, lopuchová a další.

Vydejte se s námi zahřát během adventu

Chcete spojit návštěvu adventních trhů s relaxací v oblíbených lázních? Vyberte si jeden z adventních zájezdů do vyhlášených maďarských lokalit s návštěvou lázní jako je Budapešť s prohlídkou města nebo také oblíbený Sárvár.