Úvodní stránka Blog Londýnská zeleň Aneb Návštěva Hyde Parku

Londýnská zeleň Aneb Návštěva Hyde Parku

Kde leží Hyde Parka asi není potřeba nikomu říkat. Ale věděli jste, že je tady řečnický pultík, kde se můžete postavit i Vy?!

Londýn má tolik zahrad a parků jako málokterá jiná metropole v Evropě. Oficiální údaje mluví o tom, že zeleň tvoří až třetinu Londýna. 

Nejproslulejším parkem v Londýně je Hyde Park. Kdysi to byl pozemek, který patřil Westminsterskému opatství. V době panování Jindřicha VIII. to byla jelení obora, kterou zpřístupnil Karel V. svým poddaným.  V 18. a 19. století byla populární částí Hyde Parku tzv. Rotten Row, kudy jezdili jezdci a jezdkyně na koních. Toto jí zůstalo dodnes - stále se po ní jezdí na koních.

V Hyde Parku i v sousedních Kensingtonských zahradách je také několik jezírek, kde je spousta vodního ptactva.  

Staň se řečníkem Hyde Parku

Samostatnou kapitolu Hyde Parku je tzv. řečnický koutek, kde může kdokoliv pronášet k přítomnému davu diváků svůj řečnický projev na jakékoliv téma. Jediné téma, které je tabu, je královna. Zdaleka nejčastějším obsahem projevů řečníků je úpadek morálky a blížící se konec světa.

Chcete pronést proslov v Hyde Parku, nebo se projít i po dalších londýnských památkách. Žádný problém a přídavkem můžete navštívit i Stonehenge a Oxford.

 

Autor článku: Aleš Závodský, průvodce

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám