Úvodní stránka Blog Londýn a kultura

Londýn a kultura

To, že je Londýn Mekkou kultury, se učí už i děti na základní škole. Britská metropole má přes 300 muzeí, sídlem více než dvou stovek divadel, z nichž poutají pozornost ta muzikálová i slavné operní domy.

Čtvrtina z londýnských divadel se nachází ve známé čtvrti zábavy West Endu. Můžeme zde vidět mnohé z hvězd, které známe ze stříbrného plátna. Často jsou také vynikajícími herci v shakespearových hrách. West End se může pochlubit také jedním rekordem. Detektivka Agathy Christie Past na myši se zde hraje nepřetržitě od roku 1952. A na reportoáru zřejmě ještě nějakou dobu vydrží. Pozornost návštěvníků přitahuje Shakespearovo divadlo The Globe, které je věrnou kopií původního stánku Thálie na nábřeží řeky Temže ve čtvrti Southwark.

V letních měsících se v Londýně koná slavný hudební festival Proms. Sídlí v koncertní síni Royal Albert Hall, která vzdáleně připomíná antický amfiteátr. Bohatá nabídka letních koncertů je finančně dostupná všem. Na konci minulého století vznikla na jižním břehu Temže, v budově staré elektrárny galerie novodobého umění Tate Modern. Z bývalé turbínové haly tak vznikl prostor, který umožňuje vystavit i rozměrná díla. Z prosklené restaurace v 7. patře budovy se otevírá neobvyklý pohled na Londýn.

Dalšími velkými magnety pro turisty v Londýně jsou Národní galerie a Britské muzeum. Díky atraktivní nabídced stálých expozic i dočasných výstav sem proudí zástupy návštěvníků. Zvláště Britské muzeum láká na takové poklady historie lidstva, jako jsou Rosetská deska, Elginovy mramorové sochy nebo asyrské lovecké výjevy.

Aleš Závodský

průvodce

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám