Londýn

Londýn má tu obrovskou výhodu, že oproti jiným evropským metropolím má mnoho zelených ploch. Londýnské parky slouží k odpočinku, poledním přestávkám úředníků i studentů, nebo i příjemným procházkám.

Oficiální údaje mluví o tom, že zeleň tvoří třetinu Londýna. Velké londýnské parky byly původně královskými honitbami.

Nejproslulejší zelenou plochou je Hyde Park. Kdysi to byl pozemek, patřící Westminsterskému opatství, v době panování Jindřicha VIII. to byla jelení obora, kterou roku 1367 král Karel I. dal svým poddaným. V jihovýchodní části parku se nachází tzv. Rotten Row, která představuje jízdní dráhu pro jezdce na koních. V 18. a 19. století se tato cesta stala módním místem vyšších společenských vrstev. V Hyde Parku i v sousedních Kensingtonských zahradách je také několik jezírek, která jsou rájem vodních ptáků.

Ještě větším množstvím vodního ptactva se pyšní Svatojakubský park (St. Jame’s Park), který se nachází mezi Buckinghamským palácem a cvičištěm jízdních gard. Je domovem 30 druhů ptáků, včetně rodinky pelikánů.

Londýňané ke sportování nepotřebují vyhražené plochy, a tak můžeme každý den vidět v Hyde Parku nebo Regent Parku hrát uprostřed trávníku fotbal a v některých parcích i volejbal nebo kriket. Velmi oblíbeným místem Londýňanů je Regent’s Park, kde se konají často koncerty nebo se dají zapůjčit lehátka ke krátkodobé relaxaci.

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám