Letní wellness: Dobijte si o prázdninách baterky
Úvodní stránka Blog Letní wellness: Dobijte si o prázdninách baterky

Letní wellness: Dobijte si o prázdninách baterky

S celodenním relaxem v sauně nebo vířivce nemusíte čekat na zimu. Připočítejte k němu zábavu v aquaparku a krásnou přírodu na dosah ruky, a máte ideální letní dovolenou pro všechny věkové kategorie.

Letní saunou ku zdraví

Wellness pobyty nám pomáhají v boji s nejrůznějšími zdravotními neduhy, od bolavých kloubů až po problémy s játry nebo žlučníkem.  Stejnou měrou jakou prospívají našemu tělu pak podporují také celkovou psychické pohodu. S letním počasím pak léčivé účinky termálních pramenů a lázeňských procedur nemizí. Naopak, některé procedury jsou v létě ještě přínosnější, než v chladných měsících. A to zejména saunování.

Právě pobyt v sauně vás například skvěle připraví na letní vedra. Váš organismus poté nezaskočí ani vysoké teploty, ani přechody z chladných klimatizovaných prostor na místa, kde naplno praží slunce. Vyhnete se tak nepříjemným letním rýmám a angínám, které právě tyto prudké změn teplot způsobují.

Další výhodou letního saunování, kterou nelze opomenout, je hubnutí. Třicet minut v sauně se rovná třem kilometrům běhu. Do plavek tak hubnete s jistotou, navíc v sedě a pohodlí. Oproti běhu pak navíc pobyt v sauně z těla vyplavuje toxiny, které napomáhají dalšímu ukládání tuků, a také posiluje metabolismus, který podporuje jeho další spalování.

Léto je pro mnoho lidí obdobím, kdy jsou nejaktivnější v roce. Turistika, vyjížďky na kole, kolečkových bruslích nebo plavání. To jsou jen některé z letních sportů, při kterých můžete dát svému tělu pěkně zabrat. Díky saunování se ale vaše svaly a klouby s námahou lépe vypořádají a vy se snadněji vyhnete přílišné únavě nebo dokonce zraněním. Sauna sama působí na lidské tělo jako drobný trénink. Navíc také uvolňuje napětí ve svalech a šlachách. Díky tomu představuje ideální potréninkový odpočinek.

Odpočinek a zábava v jednom

Nedáte dopustit na klidné posezení v horké vířivce, ale rádi si také někdy trochu zablbnete? Hledáte odpočinkovou dovolenou pro sebe a zábavnou pro vaše děti? Pokud jste si alespoň jednou řekli ano, tak je letní wellness stvořeno přímo pro vás.

Díky horkému počasí si můžete po návštěvě masáže, která vás uklidní a nabije novou energií, dopřát trochu adrenalinu a třeba sjet dolů do bazénu z tobogánu nebo skluzavky. Kombinace odpočinku a zábavy zařídí, abyste si o dovolené nejen dobili baterky, ale také si domů přivezli nové zážitky. Pokud navíc vyrážíte na dovolenou s dětmi, mají vaše ratolesti o program postaráno. Protože zatímco vy si dopřáváte pohodový odpočinek, vaše děti vybíjejí své nekonečné zásoby energie bezpečným a zábavným způsobem: v nejrůznějších bazénech a bazéncích, na skluzavkách a dalších vodních atrakcích.

Přemýšlíte nad dalšími výhodami letního wellness? A co třeba fakt, že když už vás voda omrzí, čekají na vás hned za dveřmi hotelu desítky dalších venkovních aktivit. Lázeňské komplexy i hotely s vlastním wellness se často pyšní nádherným okolím s nedotčenou přírodou, která přímo láká k pěším výletům, cyklistice, nebo více adrenalinovým aktivitám. Svou odpočinkovou dovolenou tak můžete ozvláštnit zábavou podle vlastního výběru. Kombinace, kterou si sami připravíte, vám pak přinese ty nejlepší zážitky.

Kam vyrazit?

Chcete si užít pohodlné wellness, ale zároveň se rádi podíváte do ciziny? Pak můžete navštívit některé z vyhlášených lázní v Maďarsku. Destinací, kterou vám můžeme bez obav doporučit, jsou rozlehlé lázně Sárvár. V nich na vás čeká množství nejrůznějších vnitřních i venkovních bazénů, přičemž teplota některých je až 35 °C. Pohodlné a moderní zázemí vám pak poskytne hotel Park Inn, který je s areálem lázní přímo propojený.

O něco blíže, ale neméně kvalitní, jsou wellness hotely na Slovensku. V zemi našich nejbližších sousedů se to areály, ve kterých si užijete to nejlepší letní wellness, jenom hemží. Některé, jako třeba hotel Bešeňová, ocení zejména rodiny s dětmi. Hotel totiž leží přímo v areálu lázní, který nabízí jak termální bazény a léčebné procedury, tak zábavné vyžití v podobě tobogánů a dalších atrakcí pro děti. O něco klidnější pobyt na vás pak čeká v hotelu Aqua v lázeňském městě Velký Meder. Oba komplexy se navíc pyšní překrásnou přírodou, kterou budete mít doslova na dosah ruky.

Na samý závěr nesmíme zapomenout ani na možnosti letního wellness doma v České republice. Pokud se vám nechce vyrážet za hranice, můžeme vám doporučit třeba překrásné Beskydy. Právě mezi jejich vrcholky se ve Velkých Karlovicích ukrývá hotel Lanterna. Zde se v dokonalém poměru setkává tradiční s moderním - v útrobách horské chaty na vás totiž čeká přepychové wellness se širokým spektrem procedur a aktivit. A v případě, že ještě před koncem pobytu stihnete vyzkoušet úplně všechny, najdete hned za okny vašeho pokoje desítky dalších zážitků.

Už víte, kde si letos baterky dobijtete vy?