Letní dovolená s dětmi
Úvodní stránka Blog Letní dovolená s dětmi

Letní dovolená s dětmi

Oblíbená destinace Bulharsko nebo slunečná Itálie s nádhernou přírodou? Jestli hledáte příjemné místo pro trávení letní dovolené s dětmi, s těmito oblastmi nešlápnete vedle!

Kam vyrazit

Léto ještě na dveře neklepe, ale začali jste už přemýšlet, kam se během prázdnin vydáte se svými dětmi? Stává se často, že vybrat správnou dovolenou, která bude vhodná pro vás, ale i pro vaše děti, není až tak jednoduché. Nenechávejte tedy správný výběr na poslední chvíli. Pojďte si přečíst, kam byste se mohli s rodinou na letní dovolenou vydat.

Tipy, jak vybrat rodinnou dovolenou

 • Doprava – zásadním předpokladem pro výběr je typ dopravy. Letadlem se dopravíte rychle, s vlastním autem máte více možností a dopravu autobusem nemusíte vlastně vůbec řešit.
 • Blízká a bezpečná destinace – zabavit děti a udržet je v co nejlepší náladě při cestování není jednoduché, proto vybírejte blízké destinace.
 • Ubytování – nabídka hotelů je pestrá se spoustou možností, vybírejte hlavně lokality, které nejsou příliš hlučné a jsou vhodné pro děti.
 • Stravování – ideální formou je určitě all inclusive. Odpadávají vám tak starosti s vařením.
 • Pozvolný vstup do moře a čisté moře.
 • Animační programy pro děti – nejsou podmínkou, ale pokud nechcete dětem neustále vymýšlet program, na animačních programech se skvěle zabaví.

K moři do Bulharska

Bulharsko je bezesporu jedno z neoblíbenějších míst pro rodinnou dovolenou. Jestliže hledáte poměrně nízké ceny, kvalitní služby a krátkou dobu letu, určitě je to pro vás správná volba. Slunečné pobřeží nabízí nespočet možností pro aktivní trávení času na pláži pro malé i velké.

V jižní části Slunečného pobřeží se nachází moderní hotel Tia Maria. Svým vybavením dokonale vyhovuje dospělým i dětem. Na pláž i do centra města je to jen pár kroků. Dlouhá písečná pláž nabízí sportovní a zábavné aktivity jako plážový volejbal, vodní skútry, let na padáku, vodní šlapadla, vodní lyže, windsurfing aj.

V klidné části letoviska na vás pak čeká hotel Flamingo, který je díky své poloze vhodným místem pro relaxační dovolenou. Nabízí venkovní bazén s vyhrazenou částí pro děti, lehátka a slunečníky u bazénu a přilehlou zahradu se stromy. Pokud byste se rozhodli sem vydat, za návštěvu určitě také stojí historické městečko Nessebar a aquapark Action.

Nově jsou v těchto dvou hotelech nabízeny animační programy s česky mluvícími animátory - Metyho klub. V obou hotelech je stravování formou bohatého all inclusive. Animační programy probíhají každý den kromě příjezdových (příletových) a odjezdových (odletových) dnů od června až do začátku září.

A na co se můžete těšit?

 • mini disco
 • honba za metály
 • vodní aerobic
 • jóga pro děti
 • malování na obličej
 • hry u bazénu a další

Slunná Itálie

Svou nádhernou krajinou láká k dovolené slunná Itálie. Moře, slunce a písek – tuhle kombinaci Itálie nabízí a udělá z vaší dovolené nezapomenutelné vzpomínky. Vydat se můžete k jezeru Lago di Garda.

Užijete si v hotelu Palme & Suite, který nabízí venkovní bazén s lehátky a slunečníky a dětský bazén. Hotel leží blízko centra města Garda, které vás okouzlí středověkými zákoutími. Na pláž se dostanete procházkou dlouhou jeden kilometr. Hotel je ideálním výchozím bodem pro milovníky horské turistiky. Podnikat můžete jízdy na kole, rybolov i vodní sporty. A navíc – cesta trvá pouze 8 hodin.

Další hotel, který splní vaše očekávání, je hotel Panorama. Stojí na vyvýšeném místě pouhých deset minut od centra městečka Garda. Zrelaxujete se ve venkovním bazénu, pokocháte se nádhernými výhledy na jezero a taky se můžete vydat na výlety za poznáním gardské krajiny. Během 2 hodin autem se lze dostat k proslulým italským městům jako Verona nebo Benátky

Vyjeďte s námi za sluníčkem

Inspiroval vás článek k výběru letní dovolené s dětmi? Pokud ano, podívejte se i na naše další zájezdy do oblíbeného Bulharska nebo k jezeru Lago di Garda.