Květinové jaro v Keukenhofu – zažijte hýření barev
Úvodní stránka Blog Květinové jaro v Keukenhofu – zažijte hýření barev

Květinové jaro v Keukenhofu – zažijte hýření barev

Rok 2020 nebyl díky situaci pro „zahrady Evropy“ příliš příznivým. Tento rok ale máte možnost si zase přivonět k více než 7 milionům tulipánů, narcisů a hyacintů a užít si místní atmosféru se vším všudy.

Přes 7 milionů ručně sázených květin

Keukenhof leží na pomezí Amsterdamu a Haagu u obce Lisse. Otevřel své brány už v roce 1950 a od té doby v nich přivítal milióny návštěvníků. Zcela oprávněně patří k největším květinovým parkům Evropy. Pokud na jaře navštívíte Nizozemsko, je to určitě místo, které musíte vidět! Na více než 32 hektarech půdy ročně vykvete 4,5 milionu ručně sázených tulipánů a přes 2,5 milionu narcisů, hyacintů, krokusů a lilií.

ZAJÍMAVOST: Můžete spatřit přes 800 odrůd tulipánů. Napadlo by vás, že existuje tolik druhů?

Téma parku pro rok 2021: Svět barev

Park je každoročně připravovaný na konkrétní téma, podle kterého se pak odráží květinová výzdoba, pořádané akce, umělecká díla a různé aktivity. Pro rok 2021 je stanoveno téma World of Colours (stejné téma bylo stanoveno i na minulý rok, než byla akce zrušena). Mimo to bude k dispozici i květinová mozaika Miffy k oslavě 65. narozenin, které tento ikonický maličky králík s holandskými kořeny slaví. 

Květinová show, hýření barev i zábava pro nejmenší

Kromě krásy květinových záhonů, zdobících zahrady Keukenhofu, je v parku 6 pavilonů. Každý z nich pořádá vlastní květinovou show nebo výstavu. Nechte se tak unést příběhy tulipánů, které tyto vypráví výstavy.

Zúčastněte se nezapomenutelné  květinové show (Flower Parade), na které více než 500 pěstitelů a aranžérů vystavuje své květiny a řezané vazby. Květinový průvod se bude konat ve dnech 17. - 18. dubna 2021. Přehlídka začne kolem 9:15 v Noordwijku, v 15:00 vyjedou krásná auta zdobená květinami do Keukenhofu a kolem 21:30 dorazí do Haarlemu. 18. dubna zůstanou květinové kompozice v Haarlemu . 

Vystoupejte na vršek tradičního větrného mlýna, který najdete na severním rohu zahrady. Rozhlédněte se kolem sebe. Uchvátí vás výhled na barevná tulipánová pole.

Chcete si chvíli odpočinout a dobít baterky? Usedněte na trávník pod jeden z 2 500 stromů, zavřete oči a vychutnejte si jedinečný kontakt s přírodou.

Během procházky 15kilometrovými pěšinkami určitě narazíte na historicky oblečené zaměstnance, kteří podtrhují tradiční atmosféru místa.

Park myslí i na nejmenší. Děti si uvážou vlastní kytici a pomazlí se se zvířaty v místní ZOO. Najdete tu řadu dětských hřišť, prolézaček a lanovou dráhu.

Co dělat ve chvíli, kdy vás zastihne nepřízeň počasí? Zamiřte k jedné z 20 interiérových výstav lilií a orchidejí.

Když opustíte brány parku, hned za vchodem stojí zámek Keukenhof a jeho veřejný park. Pokud toužíte po odpočinku a klidu, tady si ho dopřejete.

Zapamatujte si: nejdůležitější informace pro návštěvníky

 • Kvůli viru COVID-19 je potřeba dodržovat přísná vládní nařízení. Denně bude povolen určitý počet návštěvníků a vstupenky na Keukenhof budou mít pevné časové intervaly.
 • Brány parku se otevírají od 20. března do 9. května, včetně velikonočního víkendu (27.4. – 5.5.).
 • Park je denně přístupný od 8:00 do 19:30. Pokladna zavírá vždy v 18:00.
 • Dospělí platí za vstup 19 €, děti od 4 do 17 let jen 9 €. Děti do 4 let mají vstup zdarma.
 • Celé území parku pokrývá bezplatná WiFi.
 • Na pokladně nebo na informacích si vyzvedněte mapu, která vám usnadní pohyb v parku.
 • Do parku je možné si vzít domácí mazlíčky na vodítku.

Tipy pro vás

 • Nelze přesně určit, kdy budou květiny kvést, každá z nich rozkvéta v jinou dobu, ale doporučujeme vám navštívit zahrady od konce dubna do začátku května.
 • Chcete se vyhnout největšímu ruchu a užít si park v poklidnější atmosféře? Nejlepší je navštívit park před 11:00 nebo po 15:00.
 • Během svátků je tradičně park více navštěvovaný, proto je lepší se těmto dnům vyhnout.
 • 10. dubna (Velký pátek),12. dubna (Velikonoční den), 13. dubna (2. velikonoční den), 27. dubna (Den krále) – tento den Nizozemci oslavují narozeniny krále.

Spojte návštěvu Keukenhofu s poznáváním Holandska a přilehlých zemí

Toužíte se podívat do nejrozkvetlejšího parku Evropy? Využijte příležitosti jeho návštěvy a poznejte Amsterdam a jeho přilehlé státy. Těšte se na večerní projížďku lodí po místních kanálech a na ochutnávku vyhlášených holandských sýrů. Nebude chybět ani návštěva symbolů Nizozemska – větrných mlýnů.

Inspirujte se poznávacími zájezdy do Keukenhofu a Amsterdamu, u kterých nemusíte mít strach, že se nedomluvíte. Zájezdem vás s námi vždy provede český průvodce.

 

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

katalog

Tištěný katalog zájezdů zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na k vám

Katalog 2021 se pro vás právě připravuje