Kouzelný Disneyland a Studia Walta Disneyho
Úvodní stránka Blog Kouzelný Disneyland a Studia Walta Disneyho

Kouzelný Disneyland a Studia Walta Disneyho

Chcete si splnit své dětské sny a užít si spoustu zábavy? Vyrazte do pohádkového Disneylandu, který vás přenese do dětských let a společně s rodinou si užijte nezapomenutelné chvilky ve světě Walta Disneyho!

Jedním krokem do pohádky

Vstupte do zábavního parku Disneyland a zažijte pocit, jako byste se ocitli v magické zemi, která skrývá mnohá tajemství, nabízí nesmírné množství zábavy a přímo po hlavě vás vrhne do dobrodružství. Každá vaše fantazie se doslova mávnutím kouzelného proutku promění v realitu! Na vlastní kůži to poznáte v obou hlavních částech, do kterých je Disneyland rozdělen – v Disneyland Parku a ve Walt Disney Studios Parku.

Pařížský Disneyland funguje již od roku 1992 a rozkládá se kolem zámku Šípkové Růženky, centrálního bodu parku. V areálu se nachází pět kouzelných tematických lokalit a každá z nich zhmotní jeden pohádkový příběh. 

Walt Disney Studios Park své brány otevřel až v roce 2002 a tematicky se zaměřuje na většinu disneyovských pohádek. Dozvíte se, jak vůbec takové filmy vznikají, prohlédnete si budovy stylizované do filmových ateliérů, nebo můžete nejslavnější filmy shlédnout přímo na místě.

Prozkoumáte dohromady 4 studia kinematografie (Front lot, Toon Studio, Backlot, Production Countryard), která vám ukážou vzrušují atrakce (Létající koberce, umění Disney animace, seskok vojenskými padáky, Věž hrůzy, Disney dům her aj.) a jedinečná představení s úžasnými efekty. To vše můžete vidět jen pár kroků od Disneyland parku.

Dobrodružství, tropický ráj a indiánská vesnička

Navštívíte dobrodružný ostrov, do kterého se dostanete skrze arabské městečko s Aladinem i kouzelnou lampou. Cesta vás zavede do světa Pirátů z Karibiku, kde spatříte pirátskou loď, nebo se o kousek vedle projedete po horské dráze Indiana Jonese skrze deštný prales. To prostě musíte zažít.

V Discoverylandu se zase zabaví zejména malí vědci, výzkumníci a badatelé. Nejvyhledávanější atrakcí je bezpochyby horská dráha Space Mountain: Mission 2, která vás vystřelí kanónem přímo do vesmíru. Zastřílíte si také laserovými pistolemi obklopeni postavami z filmu Toy Story, projedete se v autech z 50. let, absolvujete let ve vesmíru z hvězdných válek, nebo se podíváte do ponorky kapitána Nema podle románu Julese Verna.

Při zastávce ve Frontierlandu (Pohraniční země) pocítíte adrenalin v krvi. Podíváte se totiž na divoký západ, který je plný kovbojů a indiánů. Tady se nachází nejoblíbenější horská dráha Big Thunder Mountain, která připomíná velkou červenou skálu.

Právě pařížská verze je nejrychlejší a nejvyšší ze všech existujících (další se nachází v Kalifornii, Tokiu a na Floridě). Určitě nesmíte vynechat indiánskou vesničku inspirovanou příběhem Pocahontas, nebo dům plný duchů, kde si ověříte, jestli máte pro strach uděláno.

Nekončící pohádka

  • Jestliže chcete zcela  proniknout do světa fantazie, ponořte se do Fantasylandu, který se nachází za zámkem Šípkové Růženky. Tady si užijí hlavně ti nejmenší!
  • Nejoblíbenější atrakcí je Malý svět, kde poplujete lodičkou kolem zpívajících dětí z celého světa. Společně s Petrem Panem se proletíte z Londýna do Země Nezemě, nakouknete do obydlí Sněhurky, projedete se v otáčejících se čajových šálcích z Alenky v Říši divů a ztratíte se v jejím labyrintu, který končí na hradě Srdcové královny.
  • Nejmenší návštěvníky potěší setkání s Mickey Mousem, Minnie, Medvídkem Pú a spoustou dalších oblíbených postaviček, se kterými se mohou vyfotit nebo je obejmout! Hrdinové mají svá určitá stanoviště, kde se v danou hodinu objevují. Rozpis časů najdete v letáčcích při vstupu do parku nebo na internetu.
  • Rozhodně stojí za to zůstat v parku až do večerních hodin. Vyvrcholením dne je totiž noční show – promítané představení na zámku Šípkové Růženky zakončené ohňostrojem. I když za sebou budete mít náročný den, odnesete si z Disneylandu dokonalý zážitek!

Zábava v Disneylandu a mnohem víc

Chtěli byste si vyrazit zařádit do Disneylandu? Vyberte si jeden z našich zájezdů a spojte tak zábavu s poznáváním Paříže!