Úvodní stránka Blog Kde se nacházejí tajemné Passage de Panoramas?

Kde se nacházejí tajemné Passage de Panoramas?

Víte, co se skrývá za termínem Passage de Panoramas? Prozradíme, že se jedná o jednu pamětihodnost Paříže. Ale prozkoumat už ji musíte sami.

Zvenku jsou nenápadné, mají z ulice jen zdobené vchody, uvnitř však zajímavé obchodní prostory. Pařížské pasáže. 

Když se bořily staré domy, aby se uvolnilo místo velkolepým bulvárům, zůstávaly určité zbytky parcel a nepravidelnosti. A právě tato místa zaplnily pařížské pasáže, dnešní chlouba metropole na Seině.

Po cestě od Louvru k Boulevardu Montmartre procházíme známou Passage de Panoramas z roku 1799, kde jsou dnes luxusní obchody. Můžeme tady zahlédnout i vycpanou lišku, ověšenou drahými náhrdelníky, nebo další exotické předměty. Pasáž má skleněný strop a původně tu bývalo plynové osvětlení. V blízkém divadle Théatre des Varietes se seznámil Alexandre Dumas mladší s Alfonsinou Plessiovou, která si zvolila jméno Marie. Právě podle této ženy pak Dumas napsal své slavné dílo Dáma s kaméliemi.

Chtěli byste se procházet uličkami Passage de Panoramas a na vlastní oči si prohlížet luxusní obchůdky? Pokud se vydáte do magické Paříže, budete to mít i s noční procházkou v Montparnasse.

 

Autor článku: Aleš Závodský, průvodce Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Holandsko